SHARP

Nowa linia innowacyjnych lodówek marki Sharp [promocja]

Nowa linia innowacyjnych lodówek marki Sharp

Najlepsza lodówka to taka, która łączy w sobie jakość i funkcjonalność z eleganckim wyglądem. Wszystkie te przymioty ma marka Sharp, która w produkowanym sprzęcie chłodniczym oferuje wiele rozwiązań, tak poprawiających wygodę użytkowania, jak i efektywność przechowywania żywności.

Obecnie oferowane lodówki o najrozmaitszych gabarytach i kolorach nie tylko doskonale się prezentują, ale przede wszystkim zaskakują najnowocześniejszymi rozwiązaniami i funkcjami, które zapewniają prawidłowe i długotrwałe przechowywanie żywności. Są przy tym niezwykle intuicyjne w obsłudze i komfortowe w codziennej eksploatacji. Do bogatej i cenionej przez fachowców i klientów indywidualnych oferty sprzętu chłodniczego trafił kolejny model. Za jego dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma Vestel.

Waldemar Pokora – product manager w firmie Vestel

Problem marnowania żywności nie znika. Często kupujemy za dużo, przechowujemy nieprawidłowo i w efekcie wyrzucamy nie tylko półprodukty, ale i całe posiłki. Lodówki z serii SJ-BA35IHX to kolejne modele marki Sharp, które zostały wyposażone w zaawansowane rozwiązania przedłużające świeżość produktów spożywczych. Dzięki połączeniu odpowiedniego systemu chłodzenia z technologią oczyszczającą powietrze oraz zastosowaniu specjalnych szuflad na mięso, warzywa i owoce, a także pojemnej zamrażarki nasze lodówki zapewniają optymalne warunki do przechowywania żywności.

Nowoczesna, praktyczna konstrukcja

Nowa lodówka marki Sharp to występujący w 3 kolorach model SJ-NFA35IHXAE-EU, SJ-NFA35IHXBE- -EU oraz SJ-NFA35IHXIE-EU. Konstrukcyjnie jest to ten sam sprzęt. Nowe lodówki wyposażone są w 3 komory i praktyczne poczwórne drzwi. Część chłodząca to duża, nieograniczona pionowym słupkiem przestrzeń, w której z powodzeniem zmieszczą się niestandardowe naczynia, jak długie patery czy brytfanny. W dolnej części sprzętu znajdują się dwie komory do głębokiego mrożenia. Nowe lodówki marki Sharp z powodzeniem dopełnią, tak praktycznie, jak i wzorniczo, kuchnię urządzoną w każdym stylu – od klasycznego po nowoczesny, a nawet loftowy czy vintage. Model SJ-NFA35IHXBE-EU to klasyczna, lśniąca czerń, która będzie się idealnie komponować z wnętrzami loftowymi, a także urządzonymi w stylu skandynawskim oraz takimi, gdzie przeważają materiały naturalne, jak drewno, kamień czy beton. Z kolei model SJ-NFA35IHXAE-EU w kolorze dark inox doskonale wpisze się w nowoczesne wnętrza. Do klasycznych przestrzeni, a także wszędzie tam, gdzie kuchnia wyposażona jest w sprzęty w kolorze stali, doskonałym, praktycznym dodatkiem będzie model SJ-NFA35IHXIE-EU w kolorze inox.

Nowa-linia-innowacyjnych-lodowek-marki-Sharp-3

Intuicja połączona z innowacją

Urządzenia chłodnicze marki Sharp, która jest doceniana przez użytkowników z uwagi na innowacyjne rozwiązania i praktyczne podejście do potrzeb w zakresie efektywnego przechowywania żywności, oferują nie tylko dużą przestrzeń przechowywania produktów spożywczych, ale też pozwalają na jej elastyczne dostosowanie. W komorze chłodzenia, która pomieści 322 l, oprócz szklanych półek z możliwością regulacji czy dodatkowych balkoników na drzwiach, do dyspozycji użytkownika są 2 duże pojemniki. Jeden z nich określany jest jako AdaptiZone.

AdaptiZone to dobre zarządzanie przestrzenią w zależności od potrzeb. W praktyce jest to szuflada dwufunkcyjna, która może pełnić rolę komory o obniżonej temperaturze względem pozostałej części komory chłodzenia. Oznacza to, że będzie odpowiednia do przechowywania np. świeżego mięsa czy ryb. Uruchomienie systemu jest bardzo proste i ogranicza się do przesunięcia suwaka na tylnej ścianie chłodziarki. Jeśli natomiast zajdzie potrzeba przechowywania większej ilości świeżych warzyw i owoców, system AdaptiZone pozwala na ustawienie optymalnej dla tego typu produktów wilgotności, co znacznie przedłuża ich świeżość i chrupkość.

AdvancedNoFrost i NoFrost

Nowoczesne urządzenia chłodnicze marki Sharp wyposażone są w komfortowy i praktyczny dwuwentylatorowy system obiegu powietrza AdvancedNo-Frost. To innowacyjny system chłodzenia, którego zadaniem jest zapobieganie mieszaniu się zapachów z komory chłodzenia i komory zamrażania. Obydwie komory, zarówno komora chłodziarki, jak zamrażarki mają własne wentylatory. Dzięki temu rozwiązaniu ściany lodówki są suche i czyste. Korzyścią z jego zastosowania jest jednakowa temperatura na każdym poziomie chłodziarki i zamrażarki. Utrzymanie ustawionej temperatury w każdej komorze podczas otwierania drzwi wpływa na mniejszy pobór energii elektrycznej. To sprawia, że sprzęt nie tylko nie wymaga manualnego rozmrażania, ale również znaczniej rzadziej trzeba go myć i w dodatku łatwiej utrzymać w czystości.

Nowa-linia-innowacyjnych-lodowek-marki-Sharp-5

Cicha praca zawsze „w cenie”

Nowe modele urządzeń chłodniczych marki Sharp wyróżnia też bardzo cicha praca, co jest szczególnie istotne w wypadku lodówki, która pracuje niemal ciągle, pobierając przy tym energię elektryczną. Głośność pracy nowych sprzętów nie przekracza 39 dB, a więc zbliżona jest do szumu… liści. Tak dobry parametr głośności producent uzyskał, wyposażając najnowsze lodówki w sprężarki inwerterowe. Działają one nieprzerwanie ze zmiennymi obrotami. Na przykład przy częstym otwieraniu drzwi obroty silnika sprężarki się zwiększają, aby schłodzić szybko wnętrze do zadanej temperatury. Po osiągnięciu ustawionej temperatury obroty sprężarki są najmniejsze i lodówka pracuje znacznie ciszej. Jeżeli urządzenie nie jest otwierane, np. nocą, kompresor pracuje na najniższych obrotach, a zatem bardzo cicho, i zużywa najmniej energii. Nowoczesne kompresory inwerterowe w nowych modelach urządzeń chłodniczych marki Sharp mimo ciągłej pracy są o wiele bardziej energooszczędne. Trzeba zaznaczyć, że różnica w poborze energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnej sprężarki sięga ponad 20 proc. W skali roku jest to bardzo duża oszczędność.

W trosce o odpowiednią temperaturę

Urządzenia chłodnicze marki Sharp to również systemy i funkcje zapewniające odpowiednią temperaturę we wszystkich zakamarkach obu komór. Jedną z nich jest funkcja GentleAirFlow, będąca wsparciem dla systemu Advanced NoFrost. Zwiększa ona efektywność cyrkulacji powietrza przez jego łagodną dystrybucję do chłodziarki.

Nie bez znaczenia jest także innowacyjny system Metal Cooling, wykorzystywany także w innych modelach lodówek marki Sharp pod nazwą Hybrid Cooling. Wspomagający chłodzenie metalowy panel na tylnej ścianie odpowiada nie tylko za elegancki, doskonale prezentujący się wygląd sprzętu po jego otwarciu. Przede wszystkim zadaniem tego rozwiązania jest wspomaganie chłodzenia przez radiacyjne emitowanie chłodnego powietrza. Metalowy panel chłodzony przez powietrze z wentylatora sam osiąga temperaturę bliską 0 °C i całą swoją powierzchnią oddaje ją do wnętrza komory. To dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co w praktyce zapobiega przesuszaniu produktów spożywczych. Świeżość wędlin, serów, a także chrupkość, kolor i soczystość owoców i warzyw pozostają odpowiednie przez dłuższy czas niż w tradycyjnych sprzętach chłodniczych.

Nowa-linia-innowacyjnych-lodowek-marki-Sharp-11

System oczyszczania powietrza AdvancedFresh

W długoterminowym przechowywaniu żywności ważnym elementem rozwiązań w chłodziarce jest nie tylko system chłodzenia, ale także systemy zapewniające podwyższenie poziomu czystości powietrza. W omawianym modelu zastosowano moduł z lampą UVC LED i filtr fotokatalityczny TiO2, unieszkodliwiający znajdujące się w powietrzu mikroorganizmy i eliminujący nieprzyjemne zapachy w trakcie cyrkulacji powietrza. Rozwiązanie usuwa nieprzyjemne zapachy do 95 proc. i redukuje 99,99 proc. bakterii. Dodatkowy element wyposażenia lodówki, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza, stanowi e-filter. Jest to umieszczony wewnątrz komory chłodzenia filtr, który ułatwia usuwanie gazu etylenowego. Gaz ten jest lotnym związkiem organicznym naturalnie wydzielanym przez warzywa i owoce. E-filter jest też nieoceniony w zakresie pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, które mogą powstać w pojemniku na warzywa. Obie funkcje mają wpływ na dłuższe przechowywanie tego rodzaju produktów. Filtr jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Czyszczenie i konserwację filtra przeprowadza się raz w roku. Należy wówczas umieścić filtr na 2 godziny w piekarniku rozgrzanym do 65 °C. Co ważne, do czyszczenia tego filtra nie można używać wody ani żadnych detergentów.  

2024-05-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket