AMICA

Stawia na globalną transformację cyfrową

Stawia

Grupa Amica od lat stawia na innowacje i cyfryzację. Najnowszym projektem było zakończenie migracji do SAP S/4HANA w skandynawskiej spółce Gram A/S, będącej częścią Grupy Amica. 

Transformacja cyfrowa w Grupie Amica obejmie w sumie 10 spółek w Europie. Wymaga ona skoordynowania wielu systemów, w tym kluczowych rozwiązań SAP (oprogramowanie do zarządzania procesami biznesowymi), takich jak SAP ECC i CRM. Proces przygotowania polegał na wyborze optymalnych rozwiązań nowej generacji przez połączenie analiz rynkowych z wewnętrznymi testami prototypu (Proof of Concept), co umożliwiło maksymalizację korzyści biznesowych. Wdrożenie SAP S/4HANA i SAP Service Cloud w Gram A/S to kolejny krok w tym strategicznym procesie.

Od lat inwestujemy w nowoczesne i wydajne technologie. Strategia firmy opiera się na wyborze optymalnych kosztowo rozwiązań i wprowadzeniu najnowszych technologii. Zakończenie migracji do SAP S/4HANA w Gram A/S stanowi istotny etap naszego programu transformacji cyfrowej. To nie tylko potwierdzenie naszego zaangażowania w innowacje, ale także dowód na naszą zdolność do adaptacji i dążenia do wyższej efektywności operacyjnej – mówi Paweł Biel, wiceprezes zarządu ds. digitalizacji w Grupie Amica.

To wdrożenie jest pierwszym z szeregu projektów, które zaowocują przeniesieniem do S/4HANA najstarszego w Polsce systemu SAP ECC. Przejście na SAP S/4HANA nie tylko umożliwi poprawę jakości danych i dalszą optymalizację procesów, ale także otworzy drzwi do wykorzystania nowych możliwości, takich jak PP/DS i nowa księga materiałowa, które będą realizowane w ramach kolejnych projektów. Systemy SAP w Gram obejmują wszystkie aspekty działania spółki komercyjnej, włączając w to obsługę serwisu produktowego, co zapewnia kompleksowe wsparcie dla kluczowych procesów biznesowych.

Projekt w Gram A/S został przeprowadzony zgodnie ze standardową metodyką, przy zaangażowaniu zasobów biznesowych oraz pracowników Pionu Digitalizacji Amica SA. Istotną rolę odegrało zaangażowanie zarządu Gram oraz Grupy Amica.

Transformacja cyfrowa w Grupie Amica została zaplanowana na kilka lat do przodu. Obejmuje nie tylko migrację do najnowszych rozwiązań ERP i CRM firmy SAP (czyli S/4HANA i Service Cloud), ale także wdrożenie i ciągły rozwój innych systemów, takich jak SAP IBP, SAP SAC, SAP FSM i SAP H4S4. Wszystko to jest wspierane przez elastyczną kulturę organizacyjną, inwestycje w talenty i umiejętności oraz ciągłe dążenie do doskonałości operacyjnej.

Stawia-na-globalna-transformacje-cyfrowa-2
2024-05-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket