POLSKA KORPORACJA RECYKLINGU

Nowoczesny recykling i nowatorskie polimery

Nowoczesny recykling

Jedne z najbardziej zaawansowanych w Polsce linii odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jakimi dysponuje Polska Korporacja Recyklingu (PKR), zostały wzbogacone o nowatorską instalację produkującą najwyższej klasy polimery.

Polimery są podstawowym składnikiem do wytwarzania tworzyw sztucznych, a także farb, klejów, smarów i wielu innych produktów, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszy rynek. Te najnowocześniejsze odzyskiwane są w procesie recyklingu. I taką właśnie technologię opracowała i wdrożyła, wspólnie z firmą Tomra Sorting AS, Polska Korporacja Recyklingu w ramach Funduszy Norweskich (Norway Grants).

W praktyce do lubelskich zakładów PKR trafiają więc dziś do odzysku w ramach ZSEE urządzenia AGD-RTV, z których wytwarzane są nowoczesne i nowatorskie polimery. Mają one niezwykle szerokie zastosowanie i można z nich wykonać… kolejną obudowę pralki, telewizora, pilota do tych urządzeń czy wnętrze lodówki.

Możliwości zastosowania są ogromne właśnie dzięki temu, że na rynek trafia zaawansowany granulat o niezwykle innowacyjnych parametrach. Oglądając, dotykając czy użytkując wykonany z niego sprzęt, mamy wrażenie (jak najbardziej słuszne), że obcujemy z najlepszej jakości tworzywem obudowy czy blendy produktu.

Jak podkreśla prezeska zarządu PKR – Grażyna Rokosz:

Produkty z naszej najnowszej, niezwykle innowacyjnej inwestycji, jaką jest cyrkularna linia produktowa Greenway Polymers, zostały skierowane do szerokiego grona odbiorców. Branże takie jak AGD, RTV, elektronarzędzi, opakowań, producenci chłodnictwa, oświetlenia oraz szereg innych sektorów wykorzystujących tworzywa sztuczne, w szczególności polistyren o wysokiej wytrzymałości, mają teraz dostęp do innowacyjnego produktu.

Wdrożenie tej innowacyjnej technologii wpływa korzystnie nie tylko na złożone procesy recyklingu, ale również otwiera drzwi do zrównoważonej przyszłości dla wielu branż wytwórczych, zwiększając ich efektywność ekonomiczną, ale także tę związaną z ochroną środowiska naturalnego.

2024-04-05
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket