Dla wielu osób stojących przed wyborem nowej poziomicy kluczową kwestią jest odpowiedź na pytanie, czy ma to być wersja tradycyjna czy laserowa. Decydującymi czynnikami powinny tu być dokładność narzędzia oraz wygoda pracy, a ta bezsprzecznie jest po stronie poziomicy laserowej.
Laser krzyżowy zastosowany w poziomicy laserowej Proline może wymierzyć kierunki na kilku płaszczyznach i pod różnymi kątami. W zaledwie kilka sekund po uruchomieniu jest gotowy do pracy. Z dużą precyzją i dokładnością rzuca na ścianę dwie prostopadle krzyżujące się linie. Jeśli wymaga tego wykonywane zadanie, istnieje także możliwość wyłączenia jednego rzutu promienia laserowego. Poziomica laserowa Proline pozwala na określenie poziomu na odcinku aż 5–10 m. Inną jej zaletą jest możliwość trybu pracy ciągłej. Świetnie sprawdza się to na przykład przy układaniu wszelkiego typu płytek, gdyż możemy na bieżąco korygować ułożenie elementów.
Najczęstszym sposobem ustawienia poziomic laserowych jest umieszczenie ich na trójnogim statywie z regulacją wysokości. Takie rozwiązanie zwiększa komfort pracy i usprawnia przemieszczanie się. Korpus poziomicy laserowej Proline zrobiony jest ze stopu aluminium. Zapewnia to unikalną na rynku narzędzi pomiarowych odporność na urazy mechaniczne i upadki. Dodatkowo do poziomicy dołączone są walizka i okulary polepszające widoczność promieni lasera.
Dzięki świetlnym punktom, które wyeliminowały konieczność stałego sprawdzania pomiaru tradycyjnym libelkowym narzędziem, przestajemy już być drażnieni dalekimi od doskonałości krzywiznami. Wyznaczone na ścianie – za pomocą lasera – linie umożliwiają malowanie, tapetowanie czy układnie glazury w pełnej symetrii.
© 2024 InfoMarket