AB

W setce największych w Europie Środkowo-Wschodniej

W setce największych

Czołowy dystrybutor IT, RTV oraz AGD w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa AB, zajął 99. miejsce w rankingu "Europa 500 – największe firmy Europy Środkowo-Wschodniej".

Jest to już 10. edycja zestawienia, a firma zanotowała awans o 24 pozycje. W rankingu tym brane pod uwagę jest ponad 800 przedsiębiorstw z 19 krajów, które szeregowane są według wielkości przychodów w 2015 r. W wypadku grupy AB było to 1,6 mld euro przychodu.

Znaleźliśmy się w pierwszej setce największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej dzięki konsekwentnej budowie zrównoważonego biznesu dystrybucyjnego, w którym każda grupa produktowa odgrywa swoją znaczącą rolę. Jesteśmy dystrybutorem pierwszego wyboru dla największych światowych dostawców m.in. dlatego, że przez ponad 25 lat naszej działalności zbudowaliśmy partnerskie i trwałe relacje z ponad 16,5 tys. klientów biznesowych. Nadal się rozwijamy i w ramach grupy AB stawiamy na nowe obszary biznesowe, nie tylko produktowe, ale także usługowe. Mam tu na myśli głównie e-commerce, gdzie już teraz jesteśmy gotowi na aktywne uczestniczenie w rynku, który według szacunków w najbliższych latach w Polsce urośnie o 50 mld zł – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB SA.

W ramach rankingu „Europa 500” grupa AB została także wyróżniona w gronie największych firm handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej – zajęła 20. miejsce w zestawieniu. Podkreślono także wysoką pozycję AB w grupie firm kontrolowanych przez polski prywatny kapitał.

2016-09-30
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket