SAMSUNG

Kupuje firmę Harman

Kupuje firmę Harman

Samsung Electronics oraz koncern Harman ogłosiły podpisanie umowy, w ramach której firma Samsung przejmie akcje spółki Harman. Łączna wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana w połowie 2017 r., wyniesie 8 mld dolarów.

Po sfinalizowaniu transakcji Samsung uzyska znaczący udział w dużym i dynamicznie rosnącym rynku elektroniki samochodowej, który jest jednym ze strategicznych priorytetów firmy. Doświadczenie firmy Harman w zakresie projektowania i integracji zaawansowanych rozwiązań z branży „connected car” oraz jej wieloletnie relacje z większością czołowych producentów aut w połączeniu z fachową wiedzą firmy Samsung w dziedzinie rozwiązań moblinych, półprzewodników, wyświetlaczy czy globalnych kanałów dystrybucji zapewniają zupełnie nowe możliwości rozwoju. Ponadto połączenie marek koncernu Harman i ich doświadczenia w zakresie rozwiązań audio z dorobkiem firmy Samsung w dziedzinie elektroniki użytkowej zwiększy korzyści dla odbiorców oraz użytkowników produktów z całej oferty marki Samsung, zarówno systemów konsumenckich, jak i profesjonalnych.

Harman idealnie uzupełnia się z firmą Samsung, jeżeli chodzi o technologie, produkty i rozwiązania, a połączenie sił stanowi naturalną kontynuację strategii dla segmentu motoryzacyjnego, którą realizujemy już od pewnego czasu – powiedział Oh-Hyun Kwon, wiceprzewodniczący i CEO Samsung Electronics.

Prezes i dyrektor generalny firmy Harman Dinesh Paliwal stwierdził: – Ta niesamowita transakcja, w pełni gotówkowa, przyniesie naszym akcjonariuszom znaczące i natychmiastowe korzyści, zapewni też nowe możliwości naszym pracownikom, którzy staną się częścią większego oraz bardziej różnorodnego przedsiębiorstwa.

Firma Harman będzie prowadziła działalność jako samodzielna jednostka zależna firmy Samsung i w dalszym ciągu będzie zarządzana przez Dinesha Paliwala oraz swoje obecne kierownictwo. Samsung realizuje długoterminową strategię wzrostu w segmencie elektroniki samochodowej i zamierza utrzymać pracowników, dotychczasową siedzibę oraz zakłady firmy Harman, a także wszystkie jej konsumenckie i profesjonalne marki audio (JBL, Harman Kardon, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Infinity i Revel). Samsung wierzy, że połączenie zwiększy możliwości pracowników obu firm w zakresie rozwoju zawodowego i awansu.

Zespół Samsung Automotive Electronics Business, stworzony w grudniu 2015 r. w celu wskazywania możliwości rozwoju dla Samsunga w sektorze motoryzacyjnym, będzie ściśle współpracował z kierownictwem firmy Harman, aby zapewnić pełne wykorzystanie potencjału rozwojowego stworzonego przez połączenie przedsiębiorstw.

2016-11-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket