MONITOR AUDIO

Przejęcie firmy Roksan

Przejęcie firmy Roksan

Firma Monitor Audio ogłosiła przejęcie innego brytyjskiego producenta sprzętu audio – firmy Roksan. Szczegółowych informacji na temat fuzji obydwu przedsiębiorstw na razie nie ujawniono.

Przyczynkiem do zaistniałej sytuacji były m.in. bardzo dobre wyniki finansowe osiągnięte przez firmę Monitor Audio w 2016 r. oraz synergia pomiędzy dotychczasową działalnością obydwu tych brytyjskich przedsiębiorstw.

Monitor Audio i Roksan wciąż mają działać jako odrębne podmioty, lecz pod wspólnym zarządem, a ich celem pozostaje wprowadzanie na rynek najwyższej jakości sprzętu audio.

Firma Roksan została założona w 1985 r. Stała się szanowanym producentem wzmacniaczy, kolumn głośnikowych, gramofonów i odtwarzaczy sieciowych, projektowanych i produkowanych w Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Londynie.

Firma Monitor Audio swoją działalność rozpoczynała w Cambridge, ale obecnie jej siedziba znajduje się w Rayleigh w hrabstwie Essex. Jest znana i ceniona nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie, przede wszystkim jako producent kolumn głośnikowych, w tym wielokrotnie nagradzanych modeli z linii Bronze. Polskim dystrybutorem sprzętu Monitor Audio jest firma Audio Center Poland.

2016-12-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket