Szczoteczki do czyszczenia twarzy

Szczoteczki do czyszczenia twarzy

To jedne z najprostszych urządzeń na rynku, które skutecznie czyszczą cerę – zarówno normalną, jak i z niedoskonałościami. Ich zadanie jest proste: mają udoskonalić proces codziennego oczyszczania twarzy, który nie zawsze przynosi pożądane efekty. 

Siła tych niewielkich urządzeń jest specjalny ruch szczoteczki, która dzięki temu że delikatnie wibruje i wykonuje okrężne ruchy, głęboko oczyszcza skórę, usuwając zanieczyszczenia i makijaż. W efekcie twarz czy dekolt stają się gładsze, lepiej ukrwione i nabierają zdrowego koloru. Najczęściej szczoteczki jednocześnie wibrują i wykonują koliste ruchy. W niektórych produktach można samodzielnie wybrać tryb pracy – kolisty do delikatnego czyszczenia, i oscylacyjny do głębokiego i dokładnego usuwania zanieczyszczeń. Standardowo można wybrać prędkość obrotów, dostosowując ją do rodzaju i kondycji cery, np. pierwszy tryb to „łagodne oczyszczanie” a drugi „ głębokie oczyszczanie”.

Za korzystaniem z tego typu urządzeń przemawia ich uniwersalność. Służą do oczyszczania skóry na policzkach, czole, podbródku, a także szyi i dekolcie. Dzięki wymiennej głowicy można dostosować rodzaj szczoteczki do konkretnego typu cery – nawet najbardziej wrażliwej. Liczba dodatkowych końcówek zależy już od tego, co zawarte jest w zestawie; często można dokupić dodatkowe elementy. Najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna jest szczoteczka do skóry normalnej, która nadaje się do wszystkich typów skóry. Modele do cery wrażliwej i bardzo wrażliwej mają bardziej miękkie włosie, a do złuszczania naskórka są wyposażone w dwie warstwy włosia. Na rynku dostępne są także szczoteczki do głębokiego oczyszczania porów i dla cery z przebarwieniami. Pierwszy typ ma cienkie i specjalnie wyprofilowane włosie, pozwalające skutecznie ograniczyć występowanie zaskórników i zmniejszyć widoczność porów, drugi ma bardzo elastyczne, długie i wąskie włosie, które jest bardzo delikatne i nie podrażnia cery z przebarwieniami bądź skłonnością do trądziku. Niektórzy oferują także nasadki masujące.

Kupując szczoteczkę do czyszczenia twarzy warto zwrócić uwagę na przydatne funkcje. Do bardziej zaawansowanych należy zaliczyć automatyczne wyłączenie i zegar. W pierwszym wypadku szczoteczka wyłącza się automatycznie po upływie np. minuty, aby zapobiec przeprowadzania zbyt długich zabiegów. Podobne zadanie spełnia minutnik. Po włączeniu urządzenie działa przez trzy okresy po np. 20 sekund. Między tymi okresami jest krótka przerwa, k tóra informuje o tym, że trzeba przesunąć główkę szczoteczki na inny obszar skóry.

Dobrą informacją dla użytkowniczek jest również to, że szczoteczki różnią się sposobem zasilania, na rynku dostępne są modele na baterie oraz zasilane akumulatorowo – w obu wypadkach możemy mówić o pełnym komforcie użytkowania. Ważnym aspektem jest to, że tego typu produktów można używać razem z kosmetykami do czyszczenia twarzy. Z jednej strony wspomagają usuwanie zanieczyszczeń, z drugiej ułatwiają wchłanianie kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Obok klasycznych szczoteczek dostępne są także modele, które dodatkowo wyposażone są w depilator do twarzy – trudno powiedzieć czy jest to jeszcze szczoteczka czy już depilator. Wszystko zależy od tego, którą końcówkę zamontujemy – urządzenie pozwala precyzyjnie usunąć włoski z twarzy razem z cebulkami lub głęboko oczyścić pory szczoteczką. Urządzenie usuwa włoski razem z cebulkami, pozostawiając skórę gładką do 4 tygodni. Urządzenie wykonuje do 200 depilujących ruchów na sekundę, działając znacznie szybciej i dokładniej niż ręczna pęseta.

Szczoteczki do czyszczenia twarzy

Ze szczoteczek można korzystać także na mokro lub w połączeniu z kosmetykiem oczyszczającym twarz, najlepiej dwa razy dziennie.

2017-04-19
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket