Dziś nie wystarczy być tylko czystym i zadbanym. Trzeba być także wypielęgnowanym i wystylizowanym. Cóż, kanony piękna, mody i kultury się zmieniają. Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienne.
To, oczywiście, powab emanujący ze zdrowej cery czy ciała i niedookreślony, ale jakże ważny urok osobisty. Wpływ nań mają i włosy, i cera na policzkach, skóra pod oczami, a nawet wygląd dłoni. Warto wiedzieć, że to zwykle po nich oceniamy ludzi. I dlatego o wygląd dbać należy szczególnie. Dziś pewne zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne możemy wykonać sami. A to oznacza oszczędność i czasu, i pieniędzy. Zawody fryzjera czy kosmetyczki z pewnością nie zanikną, ale my możemy czasami przejąć ich rolę w zaciszu domowego ogniska. Satysfakcja i efekt gwarantowane!
Bujne loki lub lśniące, spływające kaskadą fale czy warkocze to marzenie każdej kobiety, którą natura obdarzyła prostymi włosami. Dzięki nowoczesnym lokówkom, urządzeniom do zaplatania warkoczy (także automatycznym!) czy karbownicom nie trzeba raz w tygodniu, albo i częściej, biegać do fryzjera. Można w sposób niebywale nowoczesny i skuteczny eksperymentować ze swoim wyglądem przed lustrem we własnej łazience.
Dostępne na rynku lokówki różnią się między sobą materiałem wykonania, średnicą, kształtem, mocą i wyposażeniem dodatkowym. Najważniejszym aspektem jest, oczywiście, regulacja temperatury. Jeśli ktoś cierpi na permanentny brak czasu, powinien zaopatrzyć się w lokówkę, która szybko się nagrzewa. W zależności od tego, czy podobają nam się tzw. pierścionki, czy wolimy spirale, czy naturalne fale, a może chcemy tylko lekko podkręcić końcówki, powinniśmy zakupić lokówkę o adekwatnej średnicy. Najnowocześniejsze modele informują nas sygnałem dźwiękowym, że lok jest już wystarczająco podkręcony.
Najważniejszą funkcją jest oczywiście zabezpieczenie przed przegrzaniem. Ważną funkcją jest również jonizacja, chroniąca włosy przed elektryzowaniem. Dzięki temu włosy nabierają blasku i wygładzają się. Istnieją modele automatyczne, które samodzielnie chwytają kosmyk włosów, owijają go i uwalniają. Co ciekawe i zarazem niesamowite, na rynku pojawiły się także pierwsze automatyczne modele do zaplatania warkoczy! Mają ona innowacyjną konstrukcję i mogą okazać się świetnym pomysłem także dla młodych dziewczynek, bowiem są dla nich przeznaczone specjalne akcesoria do wykańczania, zdobienia czy upiększania warkoczy.
W klasycznej ofercie lokówek znajdziemy także różnego rodzaju nakładki, np. zwiększające puszystość. Obudowa modelu powinna być termoizolacyjna, ergonomiczna i antypoślizgowa. Te trzy cechy zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy. Niektórzy producenci w trosce o nasze dłonie do zestawu dołączają też rękawice ochronne. Jeśli lubimy rzeczy kompaktowe, a łazienka nie ma zbyt dużej powierzchni, możemy rozważyć zakup suszarkolokówki.
Jesteśmy tak przekornie skonstruowani, że najczęściej pragniemy tego, czego nie mamy, nie doceniając tego… co posiadamy. I tak jak kobiety z prostymi włosami wiele by oddały za burzę loków, tak kobiety z lokami często sięgają po prostownicę.
Suszenie czy prostowanie to zabiegi stylizacyjne, które niewątpliwie obciążają włosy, dlatego dobrze jest zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Podobnie jak w wypadku lokówek najważniejszą funkcją prostownic jest regulacja temperatury, zapobiegająca przypaleniu włosów.
Istotnym aspektem jest pielęgnacja jonowa. Niektóre modele wyposażone są w cyfrowy wyświetlacz LED i funkcję automatycznego wyłączania, co daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Najlepsza jest powłoka ceramiczna, zapewniająca bardzo dobry poślizg i chroniąca przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Najnowocześniejsze modele mają powłokę nasyconą naturalnymi olejkami zawierającymi witaminy, które po nagrzaniu równomiernie wnikają we włosy w formie odżywki. Bardzo dobrą rzeczą jest obrotowy przewód, który zwiększa komfort ruchu. Atutem jest także funkcja blokady płytek, ułatwiająca przechowywanie. Prostownice różnią się mocą i wyglądem.
Jeśli chcemy się ostrzyc samodzielnie, należy strzec się przede wszystkim taniego i niefunkcjonalnego sprzętu. Najwięcej uwagi należy skierować na mechanizm i jakość ostrzy oraz tworzywo, z jakiego wykonana jest maszynka. Istotne są też czas ładowania baterii i długość pracy modelu bez ładowania.
Najtrwalsze są ostrza tytanowe i ceramiczne. Najnowocześniejsze modele mają samoostrzące się ostrza. Ich długość i szerokość są ważne, ale do użytku domowego zazwyczaj potrzebuje się kilku rodzajów. Istnieją dwa sposoby ładowania maszynek: przez kabel, lub akumulator. Ten drugi sposób daje większą swobodę. W zależności od potrze należy wybrać model z odpowiednimi akcesoriami. Należą do nich nakładki (nie mogą podrażniać skóry), grzebień, nożyczki, pędzle do czyszczenia, oliwa. Niektóre nasadki grzebieniowe dostosowują się do kształtu ciała. Atutem jest ergonomiczny kształt maszynki i eleganckie etui do jej przechowywania. Ważne także, by łatwo można ją było wyczyścić, zachowując wszelkie standardy higieniczne.
Dłonie, a zwłaszcza paznokcie, są naszą wizytówką. W wielu miejscach pracy istnieje tzw. dress code, określający nawet, jak paznokcie powinny wyglądać. Niezależnie od różnych wymagań jedno jest pewne – muszą być schludne. W utrzymaniu zdrowego i przyjemnego wyglądu paznokci pomoże frezarka. Jest specjalistycznym urządzeniem do skórek i płytek paznokci. Zastępuje tradycyjne urządzenia, takie jak pilnik, polerka i cążki. Można ją określić mianem wielofunkcyjnej i poręcznej.
Składa się z cienkich, krótkich wierteł o różnych kształtach, efektywnie piłujących płytkę. Powinny one obracać się dwustronnie i wykonywać min. 20 tys. obrotów na minutę. Wiertła mogą być zrobione z różnych tworzyw, które oddziałują na paznokieć. Najczęściej możemy się spotkać z diamentowymi, stalowymi lub kamiennymi. W zupełności wystarcza, jeśli moc domowej frezarki wynosi do 20 W w wypadku manicure, natomiast gdy chcemy wykonać też pedicure, powinna wynosić więcej. Nakładki powinno się łatwo wymieniać. Jeśli użytkowniczka jest alergiczką, powinna rozważyć kupno urządzenia z funkcją pochłaniania pyłu tworzącego się w trakcie zabiegu.
Warto dodać, że obok frezarek do paznokci coraz większą znokci popularnością cieszą się frezarki do stóp. Te stosunkowo proste, a niezwykle pomocne urządzenia są w stanie nie tylko usunąć zrogowaciały naskórek i poprawić wygląd stóp, ale i w określonych warunkach i z wykorzystaniem odpowiednich technik i modeli leczyć trudno gojące się pęknięcia skóry stóp. Problem ten dotyczy wielu osób i przed ewentualnym użyciem takiego urządzenia powinien być skonsultowany z kosmetologiem lub dermatologiem.
Następnym krokiem, po doprowadzeniu do zadowalającego stanu paznokci, jest zazwyczaj ich pomalowanie. By manicure i pedicure był trwalszy i bardziej reprezentatywny, warto pomyśleć o hybrydzie lub żelu.
Do tego będzie nam potrzebna specjalna lampa. Lampy do paznokci są niewielkie i poręczne. Im więcej mają funkcji, tym są, rzecz jasna, lepsze, ale w wypadku użytku domowego musimy dobrze rozważyć, jakich funkcji naprawdę potrzebujemy. Niektóre modele pracują jak tradycyjne lampy UV, jako lampy UV z suszarką i jako samodzielne suszarki. Najnowocześniejsze mają wyświetlacz LCD i możliwość, by ustawić czas świecenia. Istnieją modele wyposażone w sensory ruchu, co powoduje, że lampa włącza się sama, gdy włoży się do niej rękę. Jeśli użytkowniczka chce zaszaleć i pragnie sobie dogodzić, może zainwestować w lampę, która obsługuje jednocześnie dwie ręce.
Drugim rodzajem lamp są lampy wyposażone w diody LED. Nie wymienia się ich, a czas wykonywania paznokci żelowych czy hybrydowych z pomocą takiej lampy jest zdecydowanie krótszy. Lampy mają ochronę przed nagrzewaniem. Można zastanowić się też nad lampami UV/LED razem.
Nie wszyscy lubią saunę i powinni korzystać z jej dobrodziejstw. Wyjątkiem jest sauna do twarzy, która bardzo dobrze wpływa na cerę i jest zalecana każdej kobiecie. Tzw. parówka oczyszcza twarz i poprawia stan skóry. W gabinetach kosmetycznych ten zabieg nie należy do najtańszych, dlatego warto zastanowić się nad kupnem domowej, niewielkiej i poręcznej sauny.
Urządzenia wyposażone są w nakładki oraz pojemnik na wodę, olejki i zioła. Najnowocześniejsze modele mają nakładki takie jak dyfuzor, służący do lepszego przepływu pary, maska chroniąca przed poparzeniem oraz inhalator. Najważniejszą funkcją jest regulacja temperatury. Atutem jest antypoślizgowa podstawa, zapewniająca stabilność urządzeniu, nam komfort, a co za tym idzie – odprężenie. Chwilę zajmuje nagrzewanie wody, tak by zaczęła parować.
Sauna do twarzy to niejedyna rzecz, jaką możemy zaoferować skórze. Na rynku dostępne są urządzenia do regeneracji, które odmładzają, wzmacniają i uelastyczniają naskórek.
Zabiegi wykonywane tymi urządzeniami napinają skórę, niwelując zmarszczki mimiczne, dotleniają ją i stymulują do produkcji cennego kolagenu. Co ważne, poprawiają także wygląd skóry wokół oczu, zmniejszając powstałe obrzęki, opuchnięcia i tzw. „worki” pod oczami. Wszystko to dzięki mikroprądom masującym skórę. Najnowocześniejsze modele wyposażone są w specjalne końcówki do każdego rodzaju skóry oraz końcówki oczyszczające. Urządzenia rozpoznają założoną końcówkę i dopasowują do niej program. Każdy program ma inną rotację, wibrację i kierunek ruchu. Urządzenie jest niewielkie i poręczne.
Depilacja to żmudna czynność, która na stałe weszła do kanonu zabiegów, dzięki którym kobiety stają się piękne i zadbane. Niegdyś zarezerwowana była dla salonów kosmetycznych. Dziś za sprawą urządzeń przeznaczonych do domu depilacja staje się przystępniejsza, szybsza i skuteczniejsza, bowiem przerwy między zabiegami mogą być ściśle określone.
Przy wyborze depilatora klasycznego należy kierować się przede wszystkim dodatkowymi nakładkami, jakie ma dany model. Mogą to być nakładki masujące, chłodzące czy peelingujące. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania depilatora i głowicę. Najlepiej, by był on akumulatorowy, a końcówka ruchoma i specjalnie wyprofi lowana, wtedy golenie będzie dokładniejsze. Bardzo istotną kwestią jest także regulacja prędkości. Prędkość należy dostosować do rodzaju skóry i włosów.
Przy wyborze depilatorów świetlnych (IPL) należy kierować się jakością ich wykonania, a więc marką, zastosowanymi funkcjami i rozwiązaniami oraz powierzchnią działania. Im większy zakres powierzchni naświetlania, tym lepiej. Istotna jest także ilość emitowanych impulsów oraz, rzecz jasna, regulacja mocy. Modele mogą mieć różne dodatkowe nakładki. Ważne jest, by dany model był ergonomiczny, wtedy z większą chęcią będziemy go używać. Pomocne mogą być specjalne aplikacje specjalnie przygotowane do depilacji świetlnej.
© 2024 InfoMarket