RUBI

Cięcie dużych płytek ceramicznych

Producenci sprzętu glazurniczego oferują modele pozwalające na precyzyjne przecinanie płytek ceramicznych o dużych rozmiarach. Przykładem takiego modelu jest przecinarka ręczna TZ-1300 firmy Rubi, w wypadku której maksymalna długość cięcia wynosi 130 cm. Linia TZ tego producenta to całkowicie nowy koncept w dziedzinie przecinarek do płytek ceramicznych z łamaczem o dużej mocy oraz innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Rozmiary płytki przy cięciu po przekątnej mogą w tym wypadku wynosić maksymalnie 90 × 90 cm.

Wysokość cięcia w modelu TZ-1300 to 3 do 21 mm. Narzędzie wykorzystuje łamacz o dużej sile nacisku (do 1500 kG). Za pomocą magnesu możliwa jest szybka obsługa mechanizmu tnącego, a przy tym płynny przesuw i precyzyjne, czyste cięcie. Centralny przymiar obrotowy ułatwia szybkie i dokładne wykonywanie cięć pod kątem, a regulacja przymiaru bocznego pozwala na wykonywanie cięć powtarzalnych.

Ergonomiczne gumowe kółka z łożyskami i uchwytem ułatwiają transport narzędzia. W komplecie znajdują się noże 8- i 18-milimetrowy oraz wzmocniona tekstylna torba, która przyda się podczas transportu i przechowywania przecinarki.

W ofercie marki Rubi dostępny jest też model TZ-1550, którego maksymalna długość cięcia to 155 cm. Z wykorzystaniem tej przecinarki możemy ciąć płytki o maksymalnym rozmiarze nawet 110 × 110 cm.

Cięcie dużych płytek ceramicznych
2019-01-15
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket