Stacje pary to urządzenia wzorowane na produktach profesjonalnych. Dlatego też odznaczają się tak dużą skutecznością i zaawansowanymi rozwiązaniami. W części modeli dostępnych na rynku można znaleźć funkcje, które w dużym stopniu ułatwiają użytkowanie.
Badania wskazują, że Polacy nie przepadają za prasowaniem. Jak wynika z analiz nie lubią tego robić, bowiem zajmuje im to sporo czasu, jest nużące i – na co szczególnie zwracamy uwagę – często z prasowaniem wiąże się problem dostosowania parametrów pracy urządzenia, a także niedokładnego wyprasowania odzieży.
Nawet najlepsze żelazko nie wyprasuje idealnie materiału bez naszego wsparcia i kilku ważnych czynników, takich jak ustawienie odpowiedniej temperatury, zastosowanie określonej stopy czy twardości wody, która wbrew pozorom jest istotnym determinantem w skutecznym prasowaniu odzieży. Bez względu na model zbyt twarda woda potrafibowiem skutecznie zatkać otwory osadem wapiennym i nawet regularne płukanie może nie być w 100 proc. skuteczne, zwłaszcza że przeważająca większość nowoczesnych żelazek i stacji pary działa w oparciu o wodę z kranu.
Wbudowany generator sprawia, że para stale wytwarzana jest na wysokim poziomie. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu urządzenia te są bardziej zaawansowane niż żelazka parowe, ale mają gorsze parametry niż stacje pary. Ich najważniejszą cechą jest to, że produkcja pary nie zależy od temperatury stopy żelazka. W klasycznych żelazkach parowych poziom wytwarzania pary tak naprawdę zależy od ustawienia temperatury samej stopy. Aby wytworzyć parę, urządzenie musi osiągnąć określoną temperaturę. W przeciwnym razie woda może po prostu kapać.
Wybór urządzenia z przemyślaną konstrukcją stopy zdecydowanie ułatwia pracę ze stacją pary. To od stopy bowiem zależy, czy przesuwamy żelazko łatwo i sprawnie, czy np. ominiemy guziki. To od stopy zależy również, jak rozmieszczone są wylotowe otwory, z których wydobywa się para wodna, skutecznie usprawniająca walkę z zagnieceniami. Zwykle są one rozmieszczone wzdłuż krawędzi stopy, na całej jej długości w kilku rzędach. Takie ustawienie zapewnia swobodny dopływ pary do całej powierzchni płyty i gwarantuje optymalne nawilżenie tkaniny.
Parownica to uniwersalny produkt, dzięki któremu nie tylko zadbamy o ubrania ale również o czystość w domu.
Urządzenia tego typu zajmują więcej miejsca, jednak są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają produktów kompleksowych, zapewniających pełny komfort prasowania. Wygodne, efektywne i niezwykle pomocne przy częstym prasowaniu. Często mają szereg innych akcesoriów, co wydatnie zwiększa funkcjonalność i wszechstronność tych urządzeń. Oprócz żelazka do takiej deski dołącza się często np. steamer pozwalający wygładzać tkaniny w pionie. Co więcej, dość spore urządzenie można wygodnie złożyć i schować do szafy.
Czym większe zapotrzebowanie konsumentów, tym większy problem dla producentów, co zrobić, by poprawić swoje usługi. Dlatego wielu producentów podejmuje się tworzenia nowych funkcji, które mogą usprawnić działanie sprzętów. Tak samo stało się z deskami do prasowania. Teraz deski nie są już tylko urządzeniami do prasowania. Mają wiele nowoczesnych funkcji zapewniających bezpieczeństwo i wygodę. Oto kilka z nich:
Stacje pary należą do najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku. Mnogość akcesoriów pozwala im pracować także z delikatnymi materiałami.
W ofercie marki Kärcher znaleźć można m.in. funkcjonalne stanowisko do prasowania, w skład którego wchodzi deska AB 1000, parownica oraz żelazko. Sama deska ma funkcję nadmuchu (m.in. do wygładzania delikatnych tkanin) i odciąga parę wodną (jest to szczególnie praktyczne podczas prasowania grubych materiałów, jak np. jeans). Innymi zaletami urządzenia jest jego wielofunkcyjność, a dokładniej zastosowanie dodatkowych akcesoriów do parownicy, m.in. zestawu do czyszczenia podłóg, a także innych powierzchni takich jak płytki, okna, lustra czy umywalki i kabiny prysznicowe.
© 2024 InfoMarket