Urządzenia do pielęgnacji dłoni i stóp

Urządzenia do pielęgnacji

Dzięki domowym urządzeniom do pielęgnacji możemy zadbać o właściwy stan stóp oraz dłoni. W ten sposób oszczędzimy czas oraz pieniądze, które poświęcone zostałyby na wizyty w salonach urody.

Wbrew pozorom wykonanie w domu zabiegów pedicure i manicure nie jest trudne, jeśli tylko skorzystamy z odpowiedniego sprzętu i będziemy ściśle przestrzegać zaleceń producentów. Do użytku w domu posłużą przede wszystkim zestawy urządzeń do manicure i pedicure z wymiennymi końcówkami oraz elektryczne pilniki do stóp. Warto korzystać z nich zamiast ze standardowych narzędzi ręcznych ze względu na znaczne skrócenie czasu pracy oraz większą precyzję.

Urządzenia do pielęgnacji

Remington CR4000 Perfect Pedi; Concept PN1001; Eldom PP10 Sandy; GOTIE GPL-200Z

Manicure w domu

Urządzenia do manicure i pedicure coraz częściej goszczą w naszych domach. Są niewielkie, jednak oferują bardzo duże możliwości. Ich główna zaleta to wymienne końcówki, które pozwalają na wszechstronne zastosowanie. Sprzęt jest zasilany przewodowo lub bezprzewodowo (mogą to być wymienne baterie bądź akumulator wielokrotnego użytku). W niektórych urządzeniach bezprzewodowych jest również opcja zasilania z sieci – to przydatne, gdy kończymy pracę i nagle zabraknie nam energii. Zazwyczaj urządzenie dostarczane jest z etui, które pozwala na wygodne przechowywanie wszystkich elementów, co jest ważne, ponieważ niektóre z nich są bardzo drobne i można je łatwo zgubić. Coraz częściej zamiast tradycyjnych zasilaczy w pudełku znajdziemy przewód USB, dzięki któremu do ładowania wykorzystamy np. ładowarkę telefonu. Zestawy z opcją jedynie zasilania sieciowego polecamy, jeśli potrzebujemy sprzętu, który będzie w każdej chwili gotowy do pracy, a dostęp do prądu nie stanowi problemu. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na długość przewodu, żeby była odpowiednia do komfortowej pracy. Konstrukcja urządzenia jest ergonomiczna i antypoślizgowa. Dzięki temu nawet długa praca nie stanie się męcząca, a chwyt będzie zawsze pewny.

Urządzenia do pielęgnacji

Urządzenia do manicure i pilniki elektryczne wyposażone są w możliwość regulacji prędkości pracy. (Fot. Remington)

Końcówki i wyposażenie

O przydatności zestawu do manicure decyduje przede wszystkim jego wymienne wyposażenie. Podstawowym elementem jest, oczywiście, elektryczny pilnik do paznokci. W zależności od oczekiwanego efektu możemy skorzystać z takich akcesoriów jak obcinarka do paznokci, drobnoziarnisty dysk szafirowy, stożek szafirowy, cylindryczna obcinarka ścierna, stożek filcowy, obcinarka ścierna w kształcie płomyka, pilnik do usuwania twardego i martwego naskórka, miękka nakładka do twardego i martwego naskórka, nakładka ścierna z 10 wymiennymi wkładami. Wymienne końcówki przeznaczone są do różnych zadań, jak piłowanie, polerowanie czy kształtowanie paznokci. Dysk szafirowy pomaga np. w usuwaniu odcisków, z kolei stożek szafirowy pomoże pozbyć się suchej skóry czy zrogowaciałego naskórka, a stożek filcowy świetnie sprawdzi się podczas polerowania. Dokładnie sposób zastosowania dołączonych akcesoriów opisuje producent w instrukcji obsługi. W trakcie pracy przydatny będzie również separator do palców. Zestaw do manicure może być wyposażony także w końcówkę z podświetleniem LED, dzięki któremu precyzyjna praca jest znacznie łatwiejsza. Oprócz tego urządzenie zazwyczaj ma możliwość regulacji prędkości obrotowej, a nawet zmiany kierunku rotacji, co pozwala na wykonywanie prac z zewnętrznej i wewnętrznej strony paznokcia. Mniejsza prędkość sprawdzi się np. przy polerowaniu paznokci i wygładzaniu nierówności. Zestaw do manicure może być również wyposażony w dodatkowe funkcje relaksacyjne, np. kojący masaż bąbelkowy dla dłoni czy suszarka do paznokci. Dzięki nim zabiegi będą znacznie przyjemniejsze.

Urządzenia do pielęgnacji

Bezprzewodowe zasilanie pilników pozwala na ich wygodną pracę w każdych warunkach. (Fot. Concept)

Lampy do paznokci

Moda na manicure hybrydowy nie przemija i ma się bardzo dobrze. Dlatego wielu producentów sprzętu do swojej oferty wprowadziło lampy UV/LED. Ich podstawowym zadaniem jest utwardzanie żeli i lakierów hybrydowych oraz innych materiałów światłoutwardzalnych. Zastosowanie techniki LED przynosi dużo zalet. Przede wszystkim są to niewielkie zużycie energii oraz kompaktowe rozmiary. Kolejną ważną cechą jest trwałość. Źródła światła LED bez problemu mogą pracować nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin. Wybierając sprzęt, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Lampa może mieć wbudowany timer, dzięki czemu naświetli paznokcie dokładnie tak długo, jak potrzeba. Inna przydatną funkcją jest sensor ruchu, który wykrywa paznokcie pod lampą i włącza ją na określony czas. Pracę ze sprzętem znacznie ułatwi elektroniczny wyświetlacz.

Urządzenia do pielęgnacji

Elektryczny pilnik do stóp umożliwia łatwe usuwanie zrogowaciałego naskórka. (Fot. Remington)

Elektryczne pilniki do stóp

Zamiast żmudnego, ręcznego piłowania warto skorzystać z pilnika elektrycznego do stóp. Pomoże on usunąć twardy naskórek, np. z pięt. Zasada działania urządzenia jest niezwykle prosta i pozwala szybko osiągnąć pożądane efekty. Najczęściej frezarka do pięt jest wyposażona w obrotowy wałek ścierny, który pracuje z dużą szybkością, a jego prędkość można regulować. W zależności od potrzeb wałek można wymienić, gdy się zużyje lub aby zastosować odpowiedni rodzaj pielęgnacji. Do regularnej pielęgnacji można zastosować zwykłą głowicę, a gdy pierwszy raz chcemy usunąć twardy naskórek, można skorzystać z wałka o bardzo szorstkiej strukturze. Urządzenie jest zasilane bateriami, akumulatorami lub sieciowo. Dla ułatwienia usuwania naskórka warto wcześniej zanurzyć stopy w ciepłej wodzie, dlatego lepiej zdecydować się na model wodoodporny.

Na rynku znajdziemy również elektryczne pilniki z konstrukcją jednoramienną – element ścierny jest napędzany tylko z jednej strony. Taka konstrukcja pozwala np. zastosować nakładki stożkowe, które są bardziej precyzyjne i wszechstronne, a przez to wygodniejsze w użyciu. Oprócz dwóch rodzajów nakładek, różniących się grubością warstwy ściernej, zastosować można również szczotkę z naturalnym włosiem, która delikatnie złuszcza naskórek.

Urządzenia do pielęgnacji

Remington MAN1000 Reveal; OROMED Oro-Sun UV; Remington CR6000 Perfect Pedi

2021-11-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket