Do makijażu i nie tylko – lusterka kosmetyczne

Do makijażu i nie tylko

Obok urządzeń do pielęgnacji twarzy lusterko kosmetyczne jest niezbędnym gadżetem w domu czy podróży. Ułatwi wykonywanie zabiegów oraz makijażu, zwłaszcza jeśli w łazience jest słabe oświetlenie. (Fot. Camry)

Dlatego na rynku znajdziemy różnego rodzaju lusterka kosmetyczne, zapewniające powiększenie oraz wyposażone w oświetlenie. Dzięki temu nie umknie nam żaden detal na twarzy, np. podczas robieniu makijażu. To z pozoru proste urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w łazience czy na toaletce.

Rodzaje lusterek kosmetycznych

Wybierając lusterko kosmetyczne, na samym początku powinniśmy zastanowić się, czy szukamy modelu podróżnego, czy do użytku w domu. Oczywiście, lusterka podróżne są mniejsze i często wygodnie się składają. Chroni to przed uszkodzeniem ich zwierciadło, gdy leżą np. w torebce czy walizce z kosmetykami.

Lusterka kosmetyczne do użytku domowego możemy podzielić na modele stojące oraz ścienne. Niektóre modele ścienne, montowane na przyssawki, można również przyczepić do blatu i korzystać z nich jak z lusterka stojącego. Różnią się one rozmiarami oraz kształtem. Mniejsze lusterka są dobrym wyborem, jeśli nie mamy dużo miejsca i oprócz tego mają stanowić uzupełnienie standardowego lustra, gdy wykonujemy bardziej precyzyjny makijaż. Atutem większości modeli stojących jest możliwość regulacji kąta nachylenia. Niektóre modele są również wyposażone w dwa zwierciadła, po jednym na stronę, które mogą różnić się np. stopniem powiększenia.

Do makijażu i nie tylko

Adler AD 2159; Camry CR 2162 w; Camry CR 2169

Funkcje lusterek

Dostępne na rynku lusterka kosmetyczne mają kilka przydatnych w codziennym użytkowaniu funkcji. Z pewnością najważniejszą z nich jest wbudowane oświetlenie. Bardzo często ma kształt np. ramy okalającej zwierciadło. W najprostszych modelach możemy je po prostu włączyć lub wyłączyć. W tych bardziej zaawansowanych jest możliwość regulacji temperatury barwowej (ciepła, chłodna i neutralna) czy intensywności oświetlenia, dzięki czemu można je dostosować do warunków w pomieszczeniu.

Kolejną z przydatnych funkcji jest powiększenie. Jego rodzaj zależy od typu zwierciadła. Niektóre mogą oferować nawet dziesięciokrotne powiększenie. Dzięki temu wykonanie precyzyjnego makijażu nie będzie stanowiło problemu. W przypadku kompaktowych lusterek standardem jest również regulacja nachylenia. Najlepsze z nich oferują pełny zakres 360°, dzięki czemu z łatwością dopasujemy położenie tak, aby było wygodne i zapewniało dobrą widoczność.

Atutem będzie również beznarzędziowy montaż w przypadku lusterek ściennych. Dotyczy to mniejszych modeli. Są wyposażone w niewielką przyssawkę, która po obrocie lub wciśnięciu odsysa powietrze. Dzięki temu stabilnie przylega np. do blatu lub płytek ceramicznych. Nie musimy więc wykonywać np. otworów w ścianie. To także duży atut, gdy lusterko zabieramy w podróż. Można z niego bez problemu skorzystać np. w hotelu.

Do makijażu i nie tylko

Lusterko można przyczepić do płaskiej powierzchni bez konieczności stosowania narzędzi. (Fot. Adler)

Wzornictwo i rozmiary

Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, zasada ta tym bardziej dotyczy produktów do dbania o urodę. Dlatego zazwyczaj obudowy lusterek wykonane są z dobrej jakości materiałów, np. stali nierdzewnej lub estetycznego tworzywa sztucznego. Popularne są modele okrągłe lub owalne, które prezentują się bardzo stylowo. W zależności od wystroju możemy zdecydować się na różne warianty kolorystyczne. Zdecydowanie najpopularniejsze z nich to srebrny lub biały, ale dostępne są również np. wersje złote. Często lusterka są wyposażone w sterowanie dotykowe. Dzięki temu obudowa jest jednolita i nie szpecą jej mało estetyczne przyciski. Niektóre modele mają również zwiększoną odporność na działanie wody. Dzięki temu nie jest im straszne przypadkowe zachlapanie. Informuje o tym klasa szczelności IP.

Do makijażu i nie tylko

BEAUTIFLY Looking Glass; HUMANAS HS-HM04; BABYLISS 9437E

Rodzaj zasilania

W lusterkach kosmetycznych standardem jest oświetlenie. Wymaga ono, oczywiście, zasilania. Najczęściej stosowane są energooszczędne diody LED. W przypadku modeli o większych rozmiarach standardem jest zasilanie sieciowe, które zazwyczaj w użytku domowym nie stanowi problemu. Zwróćmy jednak uwagę na liczbę gniazdek w łazience. Jeśli mamy tylko jedno, to użytkowanie takiego lusterka, np. gdy korzystamy też z suszarki do włosów, może być kłopotliwe. W mniejszych modelach popularnym rozwiązaniem jest zasilanie bateryjne. Jego główna zaleta to duża uniwersalność. Odpowiednie baterie kupimy w każdym kiosku. Coraz częściej stosuje się również zasilanie akumulatorowe. Jego atut to, oczywiście, możliwość wielokrotnego użytkowania. Jednak trzeba pamiętać o konieczności posiadania ładowarki. Część lusterek jest wyposażona również w zasilanie hybrydowe, czyli np. sieciowo-akumulatorowe lub sieciowo-bateryjne.

Do makijażu i nie tylko

Lusterko kosmetyczne może oferować przydatną funkcję powiększenia. (Fot. Camry)

Łatwy montaż i powiększenie – Adler AD 2168

Dzięki 5-krotnemu powiększeniu oraz podświetleniu diodami LED lusterko Adler AD 2168 może służyć zarówno do profesjonalnego makijażu, jak i pielęgnacji. Lustro zasilane jest trzema bateriami AAA, które umieszcza się w obudowie urządzenia. Przełącznikiem umieszczonym w łatwo dostępnym miejscu możemy włączyć regulację jasności światła. Naciskając jednokrotnie, wybieramy najjaśniejsze światło, dwukrotnie – światło stanie się słabsze, a naciskając przełącznik trzeci raz, wyłączymy podświetlenie zupełnie. Lustro wyposażone jest w przyssawkę, która utrzymuje je w wybranym przez nas miejscu. Wystarczy jedynie oczyścić z pyłu i tłuszczu powierzchnię, na której chcemy zainstalować lustro. Przyssawka działa na płytkach, szkle, ceramice, marmurze oraz większości innych płaskich powierzchni. Należy mocno docisnąć ją do powierzchni, delikatnie obrócić podstawę przystawki w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż usłyszymy kliknięcie i obrócić lustro do wybranej pozycji. Dzięki systemowi blokującemu zassane powietrze, utrzyma się ono na każdej powierzchni. Demontaż lustra również nie wymaga stosowania specjalistycznych urządzeń. Wystarczy pociągnąć za uchwyt przyssawki, jednocześnie podtrzymując lustro, aby nie spadło. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy zabrać lustro w podróż.

Łatwy montaż i powiększenie
2022-03-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket