Nowoczesne linie wzornicze

Nowoczesne

Nowoczesne, spójne wzornictwo pozwala stworzyć jednolity efekt. Zwykle spójna linia wzornicza ma swoją nazwę, która jest jednocześnie określeniem handlowym. Nierzadko nazwa nawiązuje bezpośrednio do walorów linii i jej autów czy projektanta, który ją stworzył. Polacy coraz chętniej decydują się na takie zestawienie sprzętów. (Fot. Siemens)

Lubimy tak przygotowane zestawy, ponieważ nie tylko są czegoś częścią, ale przede wszystkim są projektowane w zgodzie z aktualnymi trendami i naszymi oczekiwaniami. W pewnym sensie sprzęt ten jest swego rodzaju wizytówką gospodarza. Nowoczesne linie wzornicze to element nie tylko sprzętów gospodarstwa domowego, ale również sprzętu elektronicznego audio i wideo. Ich wszechstronne zastosowanie można zaobserwować także w dekoracjach, armaturze kuchennej czy łazienkowej, zastawie stołowej czy nawet ubraniach!

Nowoczesne

Bosch Linia PerfectLine

Nowoczesne

Franke Linia Mythos

Czym jest linia wzornicza?

Linia wzornicza w segmencie AGD jest linią produktów o tej samej bądź bardzo podobnej stylistyce. Dotyczy to przede wszystkim stylistyki elementów wykończeniowych, dodatków, ozdobnych detali, dekoracji, a niekiedy wręcz całych frontów urządzeń. Z jednej strony jest to wynikiem wciąż rosnącej świadomości w określaniu własnych potrzeb, a z drugiej – dużego wyboru sprzętów na rynku. Chcemy, aby okap pasował do lodówki, a lodówka do kuchenki mikrofalowej. Wartość estetyczna, ale także użytkowa takiej przestrzeni kuchennej zdecydowanie wzrasta. Co ważne, coraz chętniej wybieramy takie zestawy, ponieważ są efektowne, prestiżowe i niezwykle funkcjonalne. Paradoksalnie, kupujemy je także dlatego, że wybór opcji, funkcji czy konkretnych już modeli jest o wiele łatwiejszy niż w tradycyjnym gąszczu rozproszonych produktów AGD, których – jak wszyscy wiemy – jest na rynku masa. W pewnym sensie w spójnej linii wzorniczej producent podaje nam to, co ma najlepszego i najciekawszego, „na tacy”.

Nowoczesne

ASKO Linia Elements

Nowoczesne

Hisense Linia Essential

Rozmaitość linii wzorniczych

Linie wzornicze sprzętów gospodarstwa domowego, dokładnie tak samo jak linie wzornicze mebli czy ubrań, ulegają modyfikacjom i transformacjom w zależności od zmieniających się trendów. Trendy wyznaczają projektanci wnętrz, architekci, stylizatorzy, a także malarze, muzycy i różnego rodzaju twórcy. Zmiana trendów jest również mocno zauważalna podczas transformacji ustrojowych w danym państwie. Dużą popularnością cieszą się obecnie tak zwane nowoczesne linie wzornicze. Cechują je proste linie, oszczędne formy i subtelne detale. Do tego nie brakuje dotykowych wyświetlaczy, na których znajduje się wyłącznie ikonografika, bez zbędnych napisów czy instrukcji. W ślad za prostą konstrukcją idą prosta obsługa i użytkowanie oraz elastyczność w dopasowaniu do wystroju wnętrza. Oznacza to, że wybrany zestaw sprzętów gospodarstwa domowego do zabudowy, zwłaszcza z linii nowoczesnych, będzie równie dobrze wyglądał w kuchni ciemnej, jak i jasnej czy z elementami naturalnymi, jak cegła, drewno lub beton. Ta ponadczasowość, pomimo znacznego zaawansowania technicznego, sprawia, że pod względem wzorniczym są to urządzenia pasujące do każdego projektu.

Nowoczesne

Amica Linia X-Type

Nowoczesne

Gorenje Linia Ora Ïto

Na co zwracać uwagę?

Ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę wypadku linii wzorniczych, zwłaszcza nowoczesnych, jest doświadczenie i prestiż producenta, jego marki, a także specjalizacja. Atutem w tym wypadku jest współpraca producenta ze światowej klasy projektantem, a jeśli nie światowej klasy, to przynajmniej znanym większej liczbie osób. Wiele przykładów pokazuje, że urządzenia gospodarstwa domowego są nie tylko kuchennym sprzętem, ale coraz częściej wzorniczym dziełem sztuki użytkowej. Zastosowane listwy, podświetlenie, dekoracyjne detale – to tylko niewielka część tego, co można zobaczyć na takich urządzeniach. Dodatkowo stosuje się ekskluzywne materiały i dodatki, włączając w to kamienie szlachetne oraz wytłoczone na wartościowych materiałach logotypy. Te ostatnie często opatrzone są podpisem lub samym nazwiskiem projektanta. Wielu użytkowników, podążając za trendami w wyposażeniu wnętrz czy samych dekoracjach, wie, że dane nazwisko jest naprawdę wiele warte i wnosi nową jakość oraz wymiar produktu. Może też być gwarantem jakości i wysokiej klasy obsługi posprzedażowej.

Nowoczesne

Samsung Linia Infinite Line

Gotowa oferta podstawowych sprzętów

W ofercie sklepów czy producentów znajdziemy szereg gotowych linii wzorniczych zawierających od kilku do nawet kilkunastu sprzętów gospodarstwa domowego – tak do zabudowy, jak i wolnostojących czy też drobnego AGD. To, co wybieramy jako użytkownicy, zawęża się w zasadzie do określenia gabarytów, kolorystyki i funkcjonalności. W praktyce, kompletując sprzęt, możemy korzystać z oferty niemal każdego producenta, na przykład kupując pł ytę jednej marki, okap drugiej, a piekarnik i lodówkę jeszcze trzeciej i czwartej. Tak wyposażona kuchnia może i będzie stylizowana, chociażby ze względu na sam jej projekt czy zastosowane w sprzęcie materiały czy kolory, jednakże spójną linią już nie będzie. Tylko „gotowe”, szyte na miarę serie dają gwarancję, że nie będzie rozbieżności stylistycznych, technicznych czy funkcjonalnych. Co więcej, zastosowanie linii pozwala bez problemów wymienić w przyszłości sprzęt na inny lub uzupełnić linię o nowe, dodatkowe funkcjonalnie urządzenia. To się nazywa gotowa oferta. Jeśli szukamy zestawu na miarę naszych potrzeb, będzie to tak zwana personalizacja, a to już zupełnie coś odrębnego!

Nowoczesne

Concept Linia Sinfonia

Nowości wzornicze wypierają standardy

Duży wpływ na popularyzację nowych kolorów, faktur i wzorów mają projektanci, styliści, międzynarodowe targi konsumpcyjne, choćby Ambiente, oraz konkursy, a wśród nich słynne na świecie „Red Dot” czy „iF”. Dzięki popularyzacji nowości nabieramy ochoty na posiadanie nowych rozwiązań w codziennej przestrzeni kuchennej. Coraz częściej wiąże się to z generalnym remontem, zmianą stylu wyposażenia wnętrza oraz jego kolorystyki. Urządzeń codziennego użytku, również w segmencie dużego AGD, nie kupuje się już „raz na całe życie”. Zmieniają się moda, upodobania, a style się mieszają. Na rynku znajdziemy zarówno serie nowoczesne, jak i klasyczne, w stylu etno, retro, vintage czy skandynawskim. Co więcej, producenci, wychodząc naprzeciw wciąż rosnącym oczekiwaniom klientów w zakresie personalizacji produktów, oferują również sprzęty do dowolnej aranżacji oraz dekoracji. Mimo to pewne elementy są dla linii zawsze wspólne – najczęściej mają one tę samą stylistykę, bryłę, kolory czy wstawki.

Nowoczesne

Siemens Linia iQ700

Miele z rewolucyjną linią Generacja 7000

Na Generację 7000 składają się aż cztery linie wzornicze: PureLine, VitroLine, ArtLine i ContourLine. W każdej znajdują się innowacyjne, unikatowe na rynku rozwiązania techniczne. Większość modeli Generacji 7000 można łączyć w sieć i sterować nimi za pośrednictwem Wi-Fi. W wypadku piekarników połączenie z aplikacją Miele@ mobile umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych funkcji, np. FoodView, która pozwala obserwować stan i efekty pieczenia na urządzeniu mobilnym. W razie potrzeby można też zdalnie zmienić parametry pieczenia. Dzięki funkcji TasteControl drzwi piekarnika automatycznie uchylają się na 3 cm, a wentylator tłoczy na zewnątrz gorące powietrze. W ten sposób wnętrze urządzenia można w 5 min schłodzić nawet o 100 °C. Funkcja Motion-React – dostępna w piekarnikach Miele – to kolejne usprawnienie codziennej pracy w kuchni. W chwili, gdy użytkownik zbliża się do urządzenia, aktywuje się wyświetlacz. Panel obsługi staje się gotowy do działania – ekran menu włącza się automatycznie, bez konieczności manualnego uruchamiania. Generacja 7000 to nie tylko piekarniki, ale także praktyczne urządzenia do gotowania na parze, funkcjonalne ekspresy do zabudowy, innowacyjne płyty indukcyjne oraz zmywarki. Obsługa urządzeń Generacji 7000 jest bardzo intuicyjna. Wykorzystano tu m.in. sterowanie DirectSensor S, Direct Sensor oraz MTouch. Wygodne sterowanie zapewnia ponadto dostępne w urządzeniach Miele rozwijane menu.

Miele
2022-11-29
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket