HIKOKI

Szlifierki akumulatorowe G1813DA/DVE i G3613DVE/DVF

Szlifierki akumulatorowe

Marka Hikoki znacząco powiększyła ofertę szlifierek akumulatorowych. Wymagającym użytkownikom firma proponuje modele G1813DA/DVE i G3613DVE/DVF, wykorzystujące tarcze o rozmiarze 125 mm.

Wszystkie urządzenia wyposażono w nowoczesne silniki bezszczotkowe. Tym samym są one w stanie uzyskiwać znakomitą wydajność na jednym ładowaniu akumulatora. Szlifierki są kompatybilne z akumulatorami Multi Volt, a modele zasilane napięciem 18 V również z bateriami o tym napięciu. Podstawowym i najbardziej przystępnym modelem jest szlifierka G1813DA, zasilana napięciem 18 V. Prędkość obrotowa bez obciążenia to 8000 obr./min. Sprzęt wyposażono w kompaktową głowicę ułatwiającą manewrowanie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas prac w trudno dostępnych miejscach. System kick back protection zabezpiecza operatora przed odrzutem. Urządzenie wyposażono w rękojeść antypoślizgową soft touch, zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, funkcję płynnego rozruchu i blokadę wrzeciona. Komfort pracy zapewniają ergonomicznie zaprojektowana obudowa, rękojeść antywibracyjna, nowa osłona tarczy oraz pyło- i wodoodporna obudowa. Bardziej wymagający użytkownicy mogą zwrócić uwagę na model G1813DVE. Oprócz atutów poprzednika urządzenie wyposażono w regulację prędkości obrotowej w zakresie od 3000 do 8000 obr./min. i tryb auto. Dodatkową zaletą jest elektroniczny hamulec, zatrzymujący tarczę w mniej niż 3 sekundy po zwolnieniu spustu. Szlifierka akumulatorowa Hikoki wyposażona jest w system wyłączający urządzenie w razie upadku czy wypadnięcia z rąk operatora. Praca urządzenia zostaje wtedy zatrzymana, co zapobiega potencjalnym wypadkom przy pracy.

Użytkownikom akumulatorów Multi Volt w celu zaoferowania jak największej wydajności producent poleca akumulatorowe szlifierki G3613DVE i G3613DVF. Atutami urządzeń są kompaktowa głowica ułatwiająca manewrowanie oraz opcja regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 3000 do 10 000 obr./min. Elektronarzędzia wyposażono w system ochrony przed odrzutem, rękojeść antypoślizgową soft touch i tryb auto. Urządzenia mają wiele rozwiązań chroniących operatora i zapewniających mu komfort pracy. Są to zabezpieczenie przed ponownym rozruchem, opcja płynnego startu czy blokada wrzeciona. Podczas pracy w warunkach ograniczonej widoczności dużym atutem jest oświetlenie LED. Nie zabrakło także elektronicznego hamulca i funkcji wyłączenia urządzenia w razie upadku czy wypadnięcia z rąk operatora. Model G3613DVE jest wyposażony w klasyczny włącznik suwakowy. W szlifierce Hikoki G3613DVF zastosowano włącznik łopatkowy.

Szlifierki akumulatorowe
2023-06-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket