HORN DISTRIBUTION

Profesjonalne oprogramowanie Dirac Live do korekcji akustyki pomieszczenia

Profesjonalne oprogramowanie Dirac Live

Firma Masimo Consumer Audio, właściciel marek Denon i Marantz, udostępnia oprogramowanie Dirac Live do wybranych amplitunerów tych marek. W Polsce marki te są dostępne w dystrybucji firmy Horn Distribution SA.

Dirac Live Room Correction jest profesjonalnym oprogramowaniem do korekcji akustyki pomieszczenia. Wykorzystuje najnowocześniejsze, opatentowane algorytmy do analizy i cyfrowej redukcji wpływu pomieszczenia na jakość odtwarzanej muzyki i poprawy wydajności głośników. Słuchacz zyskuje dokładną inscenizację, przejrzystość, czytelność przekazu głosowego oraz głębszy, bardziej zwarty bas, który nie jest możliwy do uzyskania w inny sposób.

Początkowo oprogramowanie będzie dostępne w modelach: Denon AVC-A1H, Denon AVC-X4800H, Denon AVC-X3800H oraz Marantz AV 10, Marantz Cinema 50, Marantz Cinema 40. Do aktywacji oprogramowania Dirac Live wymagana jest licencja, oferowana oddzielnie za pośrednictwem sklepu internetowego. Licencja jest przypisana do konkretnego urządzenia i nie można jej przenieść. Dostępne są dwie opcje oprogramowania, które różnią się zakresami częstotliwości i ceną: pasmo ograniczone (zakres częstotliwości 20 Hz – 500 Hz) w cenie 259 $ i pełne pasmo (zakres częstotliwości od 20 Hz – 20 kHz), w cenie 349 $. W późniejszym c zasie pojawi się opcja aktualizacji z ograniczonego do pełnego pasma (cena 99 $).

Aby zainstalować oprogramowanie Dirac Live Room Correction, amplituner AVR i komputer (MAC lub PC) muszą być podłączone do tej samej sieci. Gdy oprogramowanie Dirac Live zostanie uruchomione, AVR będzie widoczny na ekranie głównym i będzie można go zainstalować. Do korekcji pomieszczenia są zalecane mikrofony UMIK-1 firmy Mini DSP, obecnie dostępny jest UMIK-2.

Profesjonalne oprogramowanie Dirac Live
2023-07-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket