GRUPA PSB

Z tytułem „Dystrybutor Przyjazny Fachowcom”

Z tytułem

Według opinii wykonawców grupa PSB jest najlepszym dystrybutorem przyjaznym fachowcom wśród sieci hurtowni materiałów budowlanych.

Agencja badawcza ASM przeprowadziła badania, w wyniku których powstał ranking „Budowlana Marka Roku 2023” z podziałem na różne kategorie. Grupa PSB dzięki pozytywnej ocenie wykonawców została liderem w kategorii „Dystrybutor przyjazny fachowcom” wśród sieci hurtowni materiałów budowlanych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 czerwca 2023 r. w Jachrance koło Warszawy, zostały wręczone wyróżnienia firmom w poszczególnych kategoriach. Nagrodę w imieniu grupy PSB odebrała Anna Kaminska – członek zarządu grupy PSB Handel SA.

Grupa PSB Handel SA z siedzibą w Wełczu k. Buska-Zdroju działa na rynku od 25 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów typu dom i ogród w Polsce. Obecnie grupa zrzesza 423 małe i średnie, rodzinne firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 293 składach budowlanych, w 357 marketach PSB Mrówka oraz w 75 placówkach handlowych PSB Profi. W punktach tych pracuje ok. 14 tysięcy osób.

Łączne przychody partnerów PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu w 2022 r. osiągnęły pułap 9,6 mld zł i były o 8 proc. wyższe niż przed rokiem, zaś przychody grupy PSB Handel SA (centrali) wyniosły 4,2 mld zł i były wyższe o 10 proc. niż przed rokiem. Udział w krajowym rynku dystrybucji materiałów budowlanych szacowany jest na ok. 15 proc. W 2022 r. znajomość marki grupy PSB deklarowało ok. 59 proc. Polaków, sieci sklepów PSB Mrówka 75 proc., a placówek PSB Profi 45 proc.

2023-07-27
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket