AB

Andrzej Przybyło „Menedżerem Roku Regionu Dolnośląskiego 2022”

Andrzej Przybyło

Prezes zarządu AB SA – Andrzej Przybyło – zwyciężył w konkursie „Menedżer Roku Regionu Dolnośląskiego 2022” (kategoria „Duża Firma”). Oznacza to, że jego dokonania ekonomiczno-finansowe w minionym roku, a także zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności, w tym działalność charytatywna, zostały najlepiej ocenione przez kapitułę konkursową spośród wszystkich menedżerów.

Organizatorami plebiscytu są redakcja „Gazety Wrocławskiej” oraz Loża Dolnośląska Business Centre Club. Andrzej Przybyło to założyciel i prezes zarządu AB SA – czołowego dystrybutora urządzeń elektronicznych oraz rozwiązań IT w Polsce i Europie Środkowej. Spółka swoją siedzibę – nowoczesne centrum dystrybucyjne – ma w Magnicach pod Wrocławiem. Przybyło założył firmę w 1990 r. Dziś AB jest dostawcą rozwiązań wszystkich głównych światowych producentów, największym dystrybutorem Apple w regionie, a także takich firm jak Samsung, Microsoft, Dell, Hewlett-Packard czy Lenovo. W 2022 r. obroty firmy osiągnęły ponad 15 mld zł (wzrost o 13,8 proc. rdr). Jednocześnie buduje ekonomiczny potencjał i znaczenie biznesowe dolnośląskiego regionu. Spółka obsługuje ponad 16 tys. partnerów biznesowych i jest aktywnym uczestnikiem transformacji cyfrowej oraz na rzecz poprawy cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw.

Trzydzieści lat temu, gdy prowadziłem jednoosobową firmę, odebrałbym taką nagrodę jako osobiste uznanie. Ale teraz to przede wszystkim nagroda zespołowa. To właśnie całemu zespołowi grupy AB chcę podziękować i wskazać, że każde wyróżnienie jest też podziękowaniem dla nich. Nasza kultura pracy jest taka, że ludzie są mocno samodzielni, identyfikują się z firmą. Niektórzy związani są z nią od 20 czy 30 lat. Nie jesteśmy typową korporacją, a bardziej działamy w duchu firmy rodzinnej. Słuchamy pracowników, inwestujemy w nich. To się sprawdza i przekłada na wyniki – tłumaczy Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB SA w wywiadzie udzielonym dla „Gazety Wrocławskiej”.

Andrzej Przybyło
2023-08-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket