AMICA

Kolejny sezon Akademii Kulinarnej Amica

Kolejny sezon

Od września w showroomie Amiki na poznańskim Enea Stadion będzie można poznać tajemnice gotowania potraw z całego świata. Zapisy już trwają. Jak przyrządzić rozgrzewające azjatyckie zupy, które ożywią klimat nawet w najchłodniejsze dni? A może jak upiec tradycyjnego amerykańskiego indyka z okazji Święta Dziękczynienia? To tylko niektóre z propozycji, które czekają na uczestników jesienno- -zimowych warsztatów Akademii Kulinarnej Amica.

Nowy sezon Akademii Kulinarnej Amica zbliża się wielkimi krokami. Już od 28 września br. poznanianie znowu będą mogli skosztować prawdziwej eksplozji smaków i aromatów. Pod okiem szefów kuchni popularnych lokali gastronomicznych uczestnicy spotkań wybiorą się w kulinarną podróż po Europie, Azji oraz Stanach Zjednoczonych! Każde spotkanie to około 3 godzin wyśmienitej zabawy. Obecnie trwają zapisy na warsztaty odbywające się od września do grudnia 2023 r. Wrzesień i październik upłyną w showroomie Amiki pod znakiem kuchni azjatyckiej. Jej miłośnicy najpierw poznają wietnamski street food, który przeniesie ich prosto do Hanoi, a następnie zgłębią sekrety kuchni japońskiej i tego, jak przygotować doskonałe sushi. Po drodze szybki przystanek w Gruzji, a wraz z nim możliwość wypróbowania m.in. słynnego chaczapuri oraz chinkali z mięsem. Zwieńczeniem tej azjatyckiej przygody będą warsztaty z przygotowywania rozgrzewających zup, takich jak miso ramen, sarawak laksa oraz tom yum gai.

Kuchnia azjatycka jest bardzo różnorodna, tak samo jak kontynent – wypełniony różnymi kulturami, historiami i ludźmi. Właśnie dlatego jest ona dla gastronomii niekończącym się źródłem inspiracji i kulinarnych trendów. Jej sekret tkwi jednak w odpowiednich składnikach – świeże produkty, zioła i przyprawy są niezbędne do osiągnięcia pikantnych, słodkich lub kwaśnych smaków. My również nauczymy się komponować dania w taki sposób, aby składniki nadały im niepowtarzalnego, orientalnego smaku i aromatu – tłumaczy Patrycja Lan Le Thanh, twórczyni i prowadząca warsztatów poświęconych m.in. street foodowi w Wietnamie. W listopadzie i grudniu uczestnicy warsztatów ponownie ruszą w daleką podróż, tym razem jednak do Stanów Zjednoczonych. Spotkanie poświęcone słynnemu Thanksgiving Day będzie okazją do spędzenia dnia w klimacie deep south oraz zapoznania się z przygotowywaniem tradycyjnych potraw, takich jak chociażby kultowy indyk dziękczynny. W grudniu nie zabraknie warsztatów poświęconych tradycyjnej kuchni wigilijnej. Szczegóły dotyczące zapisów na warsztaty wraz z relacjami z poprzednich wydarzeń znajdują są na stronie warsztaty.amica.pl/akademia.

2023-09-13
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket