iROBOT

Roboty sprzątające Roomba z serii j9

Roboty sprzątające

Nowa propozycja marki iRobot to roboty Roomba z serii j9, które stanowią rozwiązanie problemów, na jakie napotykają konstrukcje konkurencji. Za sprawą stacji ładująco-czyszczącej z systemem automatycznego opróżniania zbiornika i uzupełniania wody z płynem (Clean Base AutoFill) marka wchodzi na nowy poziom automatyzacji.

Firma stworzyła w 2023 r. kompleksową metodologię testów. Skupia się ona na najistotniejszych cechach robotów domowych: skuteczności sprzątania, niezawodności procesu, automatyzacji pracy i jakości wykonania. Wewnętrzne testy w realnych warunkach ujawniły typowe problemy produktów konkurencji, np. dywany poplamione brudnymi nakładkami mopującymi, których robot nie unosi wystarczająco wysoko, ryzyko utknięcia z uwagi na brak zdolności rozpoznania i ominięcia przeszkód czy niezdolność uczenia się na podstawie wykonanych misji czy aktualizacji.

Najnowszy reprezentant marki został zaprojektowany do czyszczenia wszelkich rodzajów podłóg z niezrównaną precyzją i bez trudu radzi sobie z ww. problemami. Urządzenie ma 4-stopniowy system sprzątania z dwiema specjalnie zaprojektowanymi szczotkami z gumową powłoką, żeby zapewnić 100 proc. więcej mocy ssącej, oraz systemem szorowania z użyciem siły docisku. Co ważne, w przeciwieństwie do innych robotów odkurzająco-mopujących, które podnoszą moduł mopujący w niewielkim zakresie (jeżeli w ogóle), nowy model marki iRobot został wyposażony w moduł wykrywania podłóg miękkich D.R.I. (Dry Rug Intelligence). Dzięki niemu ramię mopujące unosi się na wierzch robota, aby nie pobrudzić i nie zamoczyć wykładzin czy nawet dywanów z długim włosiem.

Zaawansowana technika systemu operacyjnego iRobot OS pozwala na dokładne mapowanie przestrzeni w domu 7 razy szybciej wraz z sugestiami nazw pomieszczeń. Nowy model Roomba Combo j9+ rozpoznaje takie przeszkody jak buty, przewody, plecaki, ubrania, „niespodzianki” zwierząt domowych i wiele innych i efektywnie manewruje wokół nich, dając użytkownikom pewność, że właściwie wykona i ukończy swoją pracę.

Dzięki systemowi Dirt Detective Roomba Combo j9+ przewiduje potrzeby w zakresie sprzątania, automatycznie dostosowując ustawienia pracy dla każdego pomieszczenia z osobna. Dodatkowo czyszczenie rozpocznie się od najbardziej zabrudzonej powierzchni, bazując na informacjach z poprzednich cyklów sprzątania, więc użytkownicy w praktyce nie muszą planować pracy robota. Mopowanie uporczywych zabrudzeń optymalizuje technika SmartScrub – robot porusza się na zmianę w tył i przód oraz dociska nakładkę do podłoża.

Dodatkowym atutem jest stacja czyszcząca Clean Base AutoFill. To stylowa konstrukcja, która zapewnia większe niż kiedykolwiek wsparcie dla robota odkurzająco- mopującego Roomba Combo. Magazynuje zabrudzenia nawet z 60 dni oraz uzupełnia płyn do mopowania podłóg nawet przez 30 dni. Zaprojektowana z najwyższą starannością, z najlepszej jakości materiałów, włącznie z imitującą drewno pokrywą wierzchnią. Clean Base AutoFill ma przemyślane przegródki, które pozwalają wygodnie przechowywać zapasowe worki oraz nakładki mopujące. Co istotne, jest to również najcichsze tego typu rozwiązanie w gamie urządzeń marki iRobot. Sugerowane ceny detaliczne nowych robotów to: Roomba Combo j9+ – 6449 zł, Roomba j9 – 3699 zł i Roomba j9+ – 4599 zł.

Robot-sprzatajace-Roomba-z-serii-j9-2
2023-10-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket