SAMSUNG

Polacy chcą oszczędzać energię w sposób „smart”

Polacy chcą oszczędzać energię

Wyniki najnowszego badania grupy IQS wykonanego na zlecenie Samsunga wykazały, że aż 9 na 10 Polaków wskazało chęć oszczędzania energii jako najważniejszy aspekt przy wyborze sprzętów AGD do swoich domów.

Polki i Polacy w najnowszym badaniu grupy IQS wykonanym na zlecenie Samsunga* jasno wskazali, że chcą, żeby „inteligentne” urządzenia nie tylko ułatwiały ich codzienne obowiązki, ale także wspierały ich w mądrym zarządzaniu zużyciem energii i w rezultacie domowym budżetem.

Istnieje kilka „inteligentnych” rozwiązań Samsunga, które sprawiają, że użytkownicy sprzętów gospodarstwa domowego mogą oszczędzać energię bez większego wysiłku. Takie możliwości daje m.in. program Pranie optymalne AI w pralkach Samsunga. Za pomocą precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Program pozwala więc zoptymalizować zużycie energii i detergentu z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia. Natomiast dzięki funkcji Samsung AI EcoBubble użytkownicy mogą skutecznie prać już w temperaturze 15 °C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do 70 proc. przy zachowaniu skuteczności prania.

Co więcej, w tym roku Samsung wprowadził na rynek przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie. Nowe lodówki Samsunga zostały wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie urządzenia z aplikacją SmartThings. Aby oszczędzać do 15 proc. energii, w aplikacji wystarczy jednym przyciskiem uruchomić tryb AI Energy Mode. Z kolei w piekarniku Samsung Dual Cook Steam można przygotować dwie potrawy jednocześnie, w różnych trybach i temperaturach, oszczędzając nie tylko energię, ale również czas. SmartThings to druga pod względem popularności aplikacja do zarządzania smart home w Polsce, co warto zaznaczyć, ponieważ w badaniu 6 na 10 Polaków wskazało, że chce zarządzać „inteligentnymi” urządzeniami w domu z poziomu jednej aplikacji. Takie możliwości daje właśnie SmartThings, która jest kompatybilna z ponad 5000 zewnętrznymi urządzeniami. Aplikacja pozwala między innymi monitorować zużycie energii oraz podpowiada, jak ją oszczędzać. To również jedna z tych funkcji, która – jak wykazało badanie – jest najatrakcyjniejsza dla aż 77 proc. Polek i Polaków.

* Raport pt. „Inteligentne urządzenia AGD” przygotowała grupa IQS na zlecenie firmy Samsung w czerwcu 2023 r. Badanie ilościowe zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie reprezentatywnej 1027 Polek i Polaków powyżej 18. roku życia.

2023-12-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket