iROBOT

Kolejne modele iRobot Roomba z certyfikatem TÜV SÜD

Kolejne modele iRobot Roomba

Firmie iRobot, producentowi robotów sprzątających, po raz kolejny przyznany został atest cyberbezpieczeństwa CSC. Certyfikat wydawany jest przez niezależny instytut badań TÜV SÜD, specjalizujący się w weryfikacji i badaniu bezpieczeństwa systemów technologicznych.

Tym samym kolejne modele w ofercie marki uzyskały potwierdzenie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Obecnie wyróżnione zostały modele odkurzająco-mopujące Roomba Combo z serii j9+ oraz j5, a także odkurzające Roomba z serii j9. Dla wielu użytkowników „inteligentne” urządzenia elektroniczne, takie jak roboty sprzątające iRobot, stały się nieodłącznym elementem życia codziennego. Te nowoczesne sprzęty, łącząc się bezprzewodowo z systemami smart home czy telefonami komórkowymi, umożliwiają nam zdalne sterowanie i monitorowanie naszych domów. Jednak z tą wygodą wiąże się również ryzyko. W miarę przybywania sparowanych bezprzewodowo urządzeń rośnie również ryzyko cyberataków. Atakujący mogą wykorzystać luki w zabezpieczeniach sieci, aby włamać się do systemu, ukraść dane osobowe czy nawet przejąć kontrolę nad urządzeniem. Dlatego tak ważne jest, żeby „inteligentne” urządzenia, których używamy, spełniały rygorystyczne standardy cyberbezpieczeństwa. Atest CSC wydawany przez Instytut TÜV SÜD stanowi gwarancję, że dany produkt przeszedł skrupulatne testy i spełnia wysokie normy bezpieczeństwa. Dla konsumentów jest to znak, że ich dane i prywatność są chronione, a ryzyko ataku jest minimalizowane.

W dobie rosnącej digitalizacji i zintegrowania systemów, przyznawanie atestów cyberbezpieczeństwa urządzeniom domowym codziennego użytku stanowi kluczowy element w budowaniu zaufania wśród użytkowników. Gwarantując wysoki poziom zabezpieczeń, iRobot podkreśla swoje zaangażowanie w ochronę prywatności klientów oraz bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie urządzeń. Starania o zapewnienie atestów coraz szerszej gamie produktów nie tylko podnosi standardy bezpieczeństwa dla całej branży, ale również wskazuje na ciągły rozwój i adaptację firmy do dynamicznie zmieniającego się „krajobrazu” cyberbezpieczeństwa.

Kolejne-modele-iRobot-Roomba-z-certyfikatem-TuV-SuD-
2023-12-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket