JVC , TOSHIBA

VIDAA – szybki i intuicyjny system operacyjny [promocja]

VIDAA – szybki i intuicyjny system operacyjny

Firma Vestel, właściciel marek Toshiba i JVC, wyposażyła telewizory w system operacyjny VIDAA, który sprawia, że obsługa i wyszukiwanie treści są szybkie i intuicyjne.  

VIDAA to system operacyjny smart TV, który powstał w roku w 2014 r. Stale jest doskonalony i dzisiaj stanowi jedną z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV do obsługi telewizora. Oferuje dostęp do ponad 200 globalnych i lokalnych aplikacji, między innymi największych światowych serwisów VoD, jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, YouTube, i wielu innych.

Szybki i intuicyjny

System operacyjny w najnowszych telewizorach marek JVC i Toshiba wraz z zastosowanym procesorem zapewnia szybkie uruchamianie aplikacji, a dotarcie do danej funkcji odbywa się zaledwie w kilku krokach. VIDAA to przede wszystkim komfort i szybkość działania przy instalowaniu i uruchamianiu aplikacji oraz zmianie kanałów telewizyjnych pilotem.

Pilot sercem systemu

Zalety systemu VIDAA widać już na pilocie. Ma on tylko najważniejsze funkcje, a duże opisy ułatwią obsługę nawet starszym widzom. Przede wszystkim można korzystać z przycisków do najpopularniejszych serwisów VoD: Prime Video, Netflix, YouTube, Disney+, Rakuten+, oraz z przycisku, do którego można dodać dowolną aplikację, np. Polsat Box Go. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk serwisu (nawet przy telewizorze w trybie czuwania), żeby najszybciej jak można, czyli w kilka sekund, znaleźć na stronie serwisu VoD. Pozostałe funkcje są dostępne po włączeniu telewizora. Najważniejsze z nich to Home, Menu i Guide.

Przyciskiem Home uruchamiamy menu główne, co trwa moment. Pojawia się duży moduł z dostępem do VIDAA app store – sklepu z aplikacjami lub VIDAA free – z polecanymi darmowymi filmami. Pod nim widzimy aplikacje zainstalowane fabrycznie i dodane przez użytkownika w postaci charakterystycznych kafelków. Instalowanie odbywa się w trzech krokach: wybierz, zaakceptuj i uruchom. Wszystko trwa bardzo krótko. Oczywiście kolejność kafelków można zmieniać i usuwać. Poniżej kafelków aplikacji pojawiają się rekomendacje filmów i seriali w postaci ikon z grafikami i tytułami.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-1

JVC LT-65VD3300; JVC LT-40VDF5300

Bogactwo aplikacji

Aplikacje dostępne w telewizorach JVC i Toshiba z systemem VIDAA zapewniają dostęp do najlepszych treści, takich jak filmy, muzyka, sport czy telewizja na żywo. Dzięki rekomendacjom oraz uniwersalnej funkcji, która umożliwia wyszukiwanie treści we wszystkich dostępnych aplikacjach, każdy z łatwością znajdzie treści, których szuka. Na platformie dostępne są najpopularniejsze aplikacje VoD: YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV+, Viaplay i inne. Na każdym rynku VIDAA oferuje dostęp również do rodzimych aplikacji. Uwzględniane są także polskie, np. cda.pl, Canal+, Polsat Box Go. Ze sklepu App store możemy pobierać aplikacje z różnych kategorii: Internet TV, Gry, Sport, Lifestyle.

Rozwinięty system rekomendacji, np. filmów, wydarzeń sportowych, politycznych, dla dzieci (płatne i niepłatne) z danego serwisu, ułatwia decyzję, co oglądać. Do wyboru mamy przykładowe kategorie: „Oglądaj w serwisie Netflix”, „Science fiction na Disney+”, „Najchętniej wybierane przez Rakuten”, „Mecze NBA w NBA TV”, „Gatunki filmowe z Prime Video”, „Najnowsze wiadomości z YouTube”, „Polecane sporty z YouTube”, „Hotlista Polska od YouTube”, „Filmy i dokumenty RedBull”, „Eagle Rock Entertaiment w Prime Video”, „The Latest from UEFA.tv” ,„Toon Googles” i inne.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-3

Jak wyszukiwać treści wideo?

Do wyboru mamy tradycyjną funkcję wpisywania poszukiwanej frazy za pomocą wirtualnej klawiatury. Znacznie szybciej zrobimy to, jeśli skorzystamy z wyszukiwania głosowego w języku polskim – funkcja VIDAA Voice po zainstalowaniu aplikacji w smartfonie, w wybranych modelach telewizorów. Mówiąc, możemy wtedy obsługiwać telewizor za pomocą prostych komend, np. regulować głośność, zmieniać kanały, uruchamiać aplikacje.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-5

TOSHIBA 50QV2363DG; TOSHIBA 32LV3E63DG

Przycisk Menu – telewizja na żywo

Po zainstalowaniu anteny naziemnej i satelitarnej przycisk Menu wyświetli funkcje do obsługi kanałów DVB-T2/HEVC lub DVB-S2. Do najważniejszych należą: Lista kanałów, Przewodnik, Napisy, Lista nagrań PVR, TimeShift, HbbTV, Tylko dźwięk (bez obrazu) oraz E-instrukcja. Do przewodnika po programach dostaniemy się najszybciej, korzystając z pilota (przycisk Guide). Funkcja ustawień (tradycyjna ikona koła zębatego) dotyczy parametrów obrazu, dźwięku, wyszukiwania kanałów, wyszukiwania sieci internetowej.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-7

Urządzenia zewnętrzne

Wejścia do urządzeń wybieramy pilotem, a szczegóły o nich zawarte są w menu Home. W modelach Full HD (32”, 40” i 43”) mamy 2 × HDMI i 1 × USB, a w UHD (43”, 50”, 55” i 65”) 3 × HDMI oraz 2 × USB. Nazwy ich możemy zmieniać, na np. konsola, Blu-ray. Po sparowaniu telewizora ze smartfonem, tabletem lub laptopem (łącze Bluetooth w większości modeli) szybko odtworzymy muzykę, filmy, zdjęcia na dużym ekranie.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-9

Krótka charakterystyka telewizorów z VIDAA Toshiba i JVC

Opisywane funkcje systemu VIDAA (wersja U6) z VIDAA Voice znajdziemy w najnowszych telewizorach marki Toshiba: LED Full HD (DLED) z bezramkowym ekranem – 32LV2E63DG, 32LV3E63DG, 40LV2E63DG, 43LV2E63DG, 40LV3E63DG i 43LV3E63DG. Są one wyposażone w funkcje poprawy jakości obrazu: Tru Micro Dimming, Tru Resolution i HDR10. Modele Toshiby VIDAA Full HD (32, 40 oraz 43 cale) dostępne są na dwóch rodzajach nóżek z symbolem: „2E”– 2 pojedyncze nóżki lub „3E”– centralna stopa. Większe przekątne są oferowane w telewizorach LED UHD 4K – 50UV2363DG, 55UV2363DG, 65UV2363DG. Mają takie same funkcje jak Full HD.

Najlepszą jakość obrazu zapewnią modele UHD 4K z wyświetlaczem QLED (z kropkami kwantowymi) – 43QV2363DG, 50QV2363DG, 55QV2363DG i 65QV2363DG. Doskonałą jakość obrazu kontrolują układy Wide Color Gamut, Tru Micro Dimming, Tru Resolution, HDR10. Polecamy też telewizory marki JVC z systemem VIDAA serii VDH5300 i VDF5300: LED HD-Ready – LT-32VDH5300, LED Full HD – LT-32VDF5300 i LT-40VDF5300. Telewizory ULTRA HD 4K serii VD3300 oferują lepszą jakość obrazu i większe przekątne – LT-43VD3500, LT-50VD3300, LT-55VD3500, LT-65VD3300. Wszystkie serie marki JVC mają układy: Micro Dimming, Super Resolution, Blue Stretch HDR10, HLG i Dolby Audio.

VIDAA-szybki-i-intuicyjny-system-operacyjny-11
2024-01-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket