AMICA

Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych

Warsztaty ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych

Zgodnie z prowadzoną przez firmę strategią ESG, Amica przekazuje wiedzę o ekologii młodemu pokoleniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 we Wronkach w przyjemny i ciekawy sposób dowiedzieli się o tym, jak segregować odpady, a tym samym dbać o planetę.

Dbałość o ekologię i edukację dla najmłodszych przyświeca Amice od lat. W latach 2016 i 2018 we Wronkach zorganizowany został piknik ekologiczny dla okolicznych mieszkańców, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem odwiedzających. Po kilku latach nadszedł czas, by wrócić do szerzenia wiedzy o ochronie środowiska, choć w nieco zmienionej formule.

Nauka przez zabawę

W grudniu 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 we Wronkach odbyły się wyjątkowe warsztaty ekologiczne, podczas których dzieci nauczyły się, jak segregować odpady i dbać o środowisko. Najważniejsze było dopasowanie warsztatów do potrzeb i zainteresowań uczniów, by zachęcić ich do segregacji na co dzień. Nie było więc nudnych prezentacji, a zaangażowane rozmowy, konkursy i quizy.

Później, dla utrwalenia wiedzy, przygotowano specjalne stanowiska, w tym plansze magnetyczne ze zdjęciami odpadów, które należało umieścić przy odpowiednim pojemniku. Były też kosze do segregacji, do których można było wrzucać zdjęcia odpadów; stanowisko, przy którym dzieci mogły wykazać się kreatywnością, przygotowując zakładki i zabawki z odpadów. Dla zainteresowanych dostępna była także mata w kolorach pojemników na śmieci. W zabawie trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą o segregacji, ale też umiejętnością współpracy z grupą. Było mnóstwo zabawy, a ci, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi, otrzymywali słodką nagrodę od maskotki EKOta, która zachęca do prawidłowej segregacji odpadów.

Warsztaty-ekologiczne-dla-uczniow-szkol-podstawowych-2-2

Takimi inicjatywami jak warsztaty ekologiczne Amica nawet najmłodszym wpaja zasady właściwego postępowania z różnego rodzaju odpadami.

Produkty AGD z odpadów

Miesiąc wcześniej ogłoszony został także konkurs, w którym uczniowie mieli przygotować z odpadów produkt AGD Amiki. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością, a jury miało nie lada problem, by wybrać zwycięzcę. Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu warsztatów. Ostatecznie najlepsze prace trafiły do siedziby firmy Amica.

Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik otrzymał „Poradnik poprawnej segregacji”, przygotowany przez Dział Certyfikacji i Ekologii w firmie Amica. Ten kompleksowy materiał zawiera niezbędne informacje dotyczące skutecznej segregacji odpadów, umożliwiające łatwe i świadome podejście do dbania o środowisko.

Nauczyciele i dzieci byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć. Z tego powodu Amica zdecydowała, że w kolejnych latach podobne warsztaty zostaną przeprowadzone w pozostałych szkołach podstawowych na terenie gminy Wronki.

Warsztaty-ekologiczne-dla-uczniow-szkol-podstawowych-2-3

Robert Stobiński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w grupie Amica.  

– Chcemy w najbliższej przyszłości w naszych działaniach kłaść jeszcze większy nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój. To element naszej strategii na najbliższe dziesięciolecie. Od lat prowadzimy działania proekologiczne, regularnie redukując ślad węglowy, by do 2040 r. osiągnąć neutralność klimatyczną w zakresie procesów produkcyjnych. Nie ma jednak ochrony środowiska bez wiedzy, a tę najlepiej przyswajać od najmłodszych lat. Nasze warsztaty pozwalają w przyjemny sposób docierać do dzieci, które na co dzień nie zajmują się ekologią

2024-02-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket