Funkcje i parametry

Funkcje i parametry

Ciekawą funkcją dmuchaw ogrodowych jest, zapożyczając określenie motoryzacyjne, tempomat. Funkcja blokady obrotów pozwala zapomnieć o ciągłym „dodawaniu gazu” i możemy się skupić jedynie na oczyszczaniu ogrodu z liści i śmieci.

Warto zwrócić uwagę na to, aby dmuchawa miała regulację wydmuchu i kilka programów, dzięki czemu będziemy dostosowywali moc dmuchawy do wykonywanej pracy. W idealnej sytuacji powinno się zawsze wydmuchiwać suche liście i trawy, jednak nie zawsze mamy na to czas, czasami musimy zwiększyć moc urządzenia, aby uporać się z pracami porządkowymi wcześniej, kiedy wiemy, że za chwilę przyjadą goście na wieczornego grilla.

Niektóre dmuchawy mają dwie funkcje: zarówno dmuchania, jak i odkurzania (zasysania). Warto poszukać takich dmuchaw z funkcją zasysania, które dodatkowo dokonują rozdrobnienia zasysanych liści. Dzięki temu w trakcie pracy urządzenie nie tylko zbiera j e d o w orka, ale również znacznie zmniejsza ich objętość. Na rynku dostępne są modele zasilane za pomocą silnika spalinowego, jak i elektryczne – również akumulatorowe. Klasyczne spalinowe dmuchawy robią trochę hałasu podczas prac, natomiast te akumulatorowe – nowość na rynku dmuchaw – są idealne do prac na terenach wymagających ciszy i spokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu już żaden z sąsiadów nie będzie miał za złe, że wydmuchujemy liście w ogrodzie w niedzielę, ponieważ to urządzenie jest niezwykle ciche w porównaniu do tradycyjnych dmuchaw spalinowych.

2017-10-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket