CANAL+ POLSKA

GE Ekstra Liga i Metalkas 2. w Canal+ i Canal+ online

GE Ekstra Liga i Metalkas 2.

Canal+ Polska nabył prawa telewizyjne do transmisji spotkań PGE Ekstraligi na lata 2026 – 2028 oraz do Metalkas 2. Ekstraligi na lata 2025 – 2027. Tym samym rozgrywki obu polskich zawodowych lig żużlowych będzie można nadal oglądać na sportowych kanałach nadawcy oraz w serwisie streamingowym Canal+ online.

W ramach zawartej umowy nadawca będzie miał prawo do transmisji wszystkich spotkań lig żużlowych oraz publikacji materiałów, takich jak internetowy magazyn skrótów, programy z zapowiedziami i podsumowaniami spotkań, relacje zza kulis meczów, a także z Gali PGE Ekstraligi. Canal+ zapewni najwyższy możliwy standard techniczny produkcji wszystkich spotkań, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu.

Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców „domem żużla” na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji – nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji Canal+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna Canal+ Polska.

Przypomnijmy, że w latach 2024 i 2025 mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać na sportowych antenach Canal+, w serwisie Canal+ online i Eleven Sports, który jest sublicencjobiorcą praw telewizyjnych. W każdej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi dwa piątkowe mecze będą transmitowane przez Eleven Sports, a dwa niedzielne przez Canal+ oraz Canal+ online. Mecze Metalkas 2. Ekstraligi w sezonie 2024 będą odbywać się w soboty oraz niedziele.

Start nowego sezonu PGE Ekstraligi zaplanowano na 12 kwietnia. Dzień później wystartuje Metalkas 2. Ekstraliga.

2024-03-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket