TCL

Kolejny rok z rzędu z tytułem Top 2 w rankingu Omdii

Kolejny rok z rzędu

TCL Electronics, czołowy producent elektroniki użytkowej, po raz kolejny został uznany przez firmę zajmującą się badaniami rynku – Omdia za jedną z najlepszych marek w branży telewizorów na świecie.

Według raportu „Omdia Global TV Sets Report 2023” firma TCL utrzymała drugą pozycję na globalnym rynku telewizorów drugi rok z rzędu z łączną liczbą 25,26 mln sztuk dostarczonych telewizorów, co stanowi 12,5 proc. udziału w rynku.

Taki wynik był możliwy również dzięki wprowadzonym do oferty w 2023 roku telewizorom premium mini-LED. Ten segment produktów odnotował w ostatnich latach szybki wzrost i cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem rynku. TCL po raz pierwszy wprowadził na rynek telewizor mini-LED w 2019 r. Jest również pierwszą firmą produkująca telewizory mini-LED na skalę masową. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii podświetlenia mini-LED oraz wykorzystaniu potężnych możliwości algorytmów przetwarzania sygnału wideo TCL gwarantuje niezrównaną jakość obrazu.

W ubiegłym roku firma TCL wypuściła także na rynek serię telewizorów mini-LED o przekątnej 98 cali, a nawet większej! Warto wspomnieć, że największy na świecie – 115-calowy telewizor QD-Mini LED z 20 000 strefami lokalnego wygaszania i szczytową jasnością na poziomie 5000 nt zaprezentowano niedawno podczas targów CES 2024 w Ameryce Północnej.

W 2024 r. TCL wciąż będzie rozwijał i udoskonalał technikę mini-LED, jak również przez swoje innowacje niezmiennie inspirował i motywował do działania użytkowników na całym świecie.

Kolejny-rok-z-rzedu-z-tytulem-Top-2-w-rankingu-Omdii-2
2024-03-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket