Pralkosuszarki

Dzięki konstrukcji slim znacznie łatwiej o ustawienie pralkosuszarki w domowej aranżacji, a nawet zabudowanie jej w szafie lub ulokowanie pod blatem. (Fot. Samsung)

Różnorodność programów automatycznych

Profesjonalnie zaprojektowane urządzenia skonstruowane są tak, aby ułatwić codzienną pracę z nimi i wyeliminować zbędną regulację funkcji i składowych programu. Programy automatyczne zrewolucjonizowały rynek pralniczy. Stały się nieocenionym udogodnieniem, oszczędnością czasu, a także energii i detergentów. Wnikliwe badania i obserwacje sprawiły, że dzisiejsze algorytmy prania (ustawienia fabryczne) są doskonale dopasowane do rodzaju czy struktury włókna i jej zabrudzenia.

W pralkach reguluje się takie parametry jak: prędkość obrotów bębna (tzw. wirowanie), temperatura prania, liczba płukań i czas prania. Z kolei w pralkosuszarkach i suszarkach ważne są przede wszystkim temperatura i czas suszenia, liczba obrotów i kierunek ruchu bębna.

Programy automatyczne stosowane w pralkach, pralkosuszarkach czy suszarkach dostosowywane są najczęściej do różnego rodzaju tkanin. Dzięki temu użytkownik nie musi sprawdzać rekomendowanych temperatur. Wystarczy z panelu sterowania wybrać odpowiedni program, a urządzenie automatycznie dobierze wszelkie parametry. W zależności od producenta czy modelu nazwy programów i ich parametry mogą się różnić. Niektóre modele pozwalają również na zapisanie w pamięci urządzenia własnego programu prania.

Pralkosuszarki

SAMSUNG WD90T954ASH; LG F4DV710H1E; HAIER HWD80-B14979-S

Asystenci głosowi i aplikacje

Innowacyjne pralkosuszarki slim wyposażone w moduł Wi-Fi mogą być kompatybilne z aplikacjami moblinymi, a nawet astystentami głosowymi (np. Asystentem Google). Tego typu rozwiązania są przydatne szczególnie przydatne dla osób, które żyją w ciągłym biegu lub dla których standardowa regulacja urządzenia byłaby zbyt uciążliwa. Użytkownik wysyła zdalnie odpowiednie komendy, a pralkosuszarka je odbiera. Można dzięki temu np. na odległość wybrać program prania, regulować prędkość wirowania, ustawiać opcje dodatkowe, a nawet monitorować zużycie energii. Wystarczy zainstalować pralkosuszarkę i sparować (w określony, zależny od producenta sposób) ją z lokalną siecią Wi-Fi, a aktywowania lub dezaktywowania pracy urządzenia będzie można dokonywać np. z poziomu smartfona lub tabletu. Współpraca z aplikacją mobilną może być także wykorzystywana do zdalnej diagnostyki usterek sprzętu.

Pralkosuszarki

Wśród pralkosuszarek slim można znaleźć modele kompatybilne z asystentami głosowymi. Daje to możliwość zdalnej obsługi urządzenia, a nawet dostęp do dodatkowych programów prania. (Fot. LG)

Pralkosuszarka czy suszarka do ubrań?

Zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wybór niezależnej pralki i niezależnej suszarki do ubrań. Nie tylko tego typu zestawienie znacznie zwiększa możliwości funkcjonalne pralki czy suszarki, ale i mamy większą elastyczność w korzystaniu z urządzeń. W wypadku suszarki zwiększa się także znacznie pojemność wsadu (zwykle dwukrotnie). Oczywiście, pralkosuszarka to pewien konstrukcyjny kompromis, kompromis, który w pewnych okolicznościach jest jedynym rozwiązaniem. Wyobraźmy sobie małe dziecko, małe mieszkanie bez balkonu i do tego z nieistniejącym niemal korytarzem. W takich wypadkach wybór pralkosuszarki zamiast oddzielnej pralki i suszarki jest nie tyle lepszy, co po prostu wskazany.

2021-07-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket