ASEKOL

Projekt ASEKOL Everest Expedition

Projekt

Organizacja odzysku ASEKOL PL została sponsorem tytularnym wyprawy Asekol Everest Expedition. To wyjątkowy projekt, który w niekonwencjonalny sposób zwraca uwagę na problematykę ekologii oraz przetwarzania odpadów.

W trakcie wyprawy do wytrawnego podróżnika Mateusza Waligóry dołączą przedstawiciele organizacji – Mirosław Baściuk – dyrektor zarządzający ASEKOL PL oraz Izabela Pakuła – kierowniczka zakładu przetwarzania elektroodpadów Enviropol Pl. Wyprawa już się rozpoczęła i składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to jazda rowerem 1200 km przez Indie, kolejny to 80 km pieszej wędrówki przez Himalaje, a finał stanowi 3484 m wspinaczki na Mount Everest. Swój początek podróż miała w Zatoce Bengalskiej nad Oceanem Indyjskim.

Lubimy realizować ciekawe, niekonwencjonalne projekty, które łączą edukację ekologiczną z innego typu wydarzeniami. Tym razem chcemy dotrzeć do osób, które interesują się podróżami. Projekt Asekol Everest Expedition ma dwie warstwy. Pierwsza to ta, w której koncentrujemy się na edukacji w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami sprzętu elektrycznego i elektronicznego, bateriami i opakowaniami. Wspólnie z Mateuszem organizujemy tzw. #PiątkiZAsekol, które służą przekazywaniu wiedzy w tym zakresie poprzez media społecznościowe. Druga warstwa to sama wyprawa, w czasie której będziemy zwracać uwagę na wpływ turystyki masowej na środowisko i na nasze najbliższe otoczenie. Doświadczenia i zdjęcia zebrane w jej trakcie zostaną opublikowane w książce – podkreśla Mirosław Baściuk, dyrektor zarządzający ASEKOL PL.

Mateusz Waligóra to znany podróżnik i specjalista od wypraw ekstremalnych. Za sobą ma już samotną wędrówkę przez mongolską część pustyni Gobi, podczas której pokonał dystans 1758 km. Odbył także pieszą wędrówkę wzdłuż Wisły i tym samym wytyczył pieszy szlak łączący góry z morzem.

Projekt-ASEKOL-Everest-Expedition-2
2024-04-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket