Butelki filtrujące cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród osób prowadzących aktywny tryb życia. To najszybszy sposób na filtrowanie wody, gdy jesteśmy w ciągłym biegu i nie chcemy rozstawać się z jej butelką.
Butelki tego typu mają bardzo różne zastosowanie. Zostały stworzone nie tylko z myślą o osobach czynnie uprawiających sport, ale także tych, które żyją intensywnie i cierpią na chroniczny brak czasu. To także doskonała propozycja dla małych dzieci, jeśli chcemy, żeby piły czystą wodę bogatą w najważniejsze minerały, oraz tych, którzy cenią podróże i często piją wodę z nieznanych źródeł – krótko mówiąc: dla wszystkich, którzy chcą dbać o nawodnienie organizmu wszędzie, gdzie się znajdują.
Poręczność – największą zaletą butelek filtrujących jest ich poręczność. W przeciwieństwie do klasycznych dzbanków można zabrać je praktycznie wszędzie, co oznacza dużą wygodę oraz swobodę – świeżo przefiltrowaną wodę mamy zawsze pod ręką. Co więcej, butelki filtrują wodę w momencie picia, co z kolei oznacza oszczędność czasu i znowu – wygodę.
Skuteczność – kolejną cechą, o której warto wspomnieć, jest skuteczność. Podobnie jak w dzbankach, i tutaj stosuje się specjalne wkłady usuwające z wody zanieczyszczenia. Filtry węglowe stosowane w butelkach redukują chlor i substancje, które negatywnie wpływają na smak, zapach czy wygląd wody, i przywracają jej naturalne właściwości. Co ważne, nie usuwają minerałów, które są korzystne dla ludzkiego zdrowia. Producenci stosują różne rozwiązania. Podstawą jest węgiel aktywowany, odpowiadający za absorbowanie i zatrzymywanie szkodliwych pierwiastków, dodatkowo mogą być stosowane np. jony srebra.
Jakość – to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących butelek. Dostępne na rynku produkty wykonane są z tworzywa wolnego od BPA (biosfenolu A), PCV (polichlorek winylu) i ftalanów, dzięki czemu są one bezpieczne dla zdrowia i spełniają najwyższe standardy jakości. Do tego nadają się do recyklingu – według obliczeń jednego z producentów dzięki jednej butelce filtrującej do środowiska nie trafia przynajmniej 300 zwykłych butelek po wodzie.
© 2024 InfoMarket