Niewielkie wymiary i ciągła miniaturyzacja pamięci flash dały producentom niezwykła swobodę w tworzeniu nośników. Wymóg jest tylko jeden: urządzenie musi się kończyć wtykiem USB, a resztę ogranicza już tylko wyobraźnia konstruktorów. Z tego też powodu nie brakuje produktów unikatowych. Zacznijmy jednak od całkiem standardowych konstrukcji.
Czytaj więcej...
Do odtwarzania treści z kart pamięci na komputerze niezbędny jest odpowiedni czytnik. W notebookach jest on zazwyczaj wbudowany, jednak w komputerach stacjonarnych, gdy użytkownik wybrał obudowę z niższej półki, nie jest to już tak oczywisty dodatek. Występują one w kilku rodzajach.
Czytaj więcej...
Karty pamięci jako jedne z pierwszych zaczęły wykorzystywać pamięć flash NAND. Przez lata na rynku przewinęło się kilka standardów kart. Różniły się one pojemnością, szybkością zapisu i odczytu, rozmiarami oraz przeznaczeniem. Obecnie jednak wyróżniamy kilka podstawowych standardów kart, które przystają do współczesnych możliwości i wymagań.
Czytaj więcej...
Każdy nośnik pamięci ma kilka podstawowych cech, które determinują jego przydatność do konkretnych zastosowań. Duże znaczenie mają pojemność, wydajność, gabaryty oraz warunki, w jakich będzie pracować.
Czytaj więcej...
Liczba usług chmurowych na rynku jest pokaźna. Z najpopularniejszych warto wspomnieć o Dysku Google, One Drive, Cloud czy Dropbox. Firmy bezpłatnie oferują użytkownikowi określoną ilość miejsca w przestrzeni chmurowej, którą można zazwyczaj powiększyć po wykupieniu subskrypcji.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket