Popularną grupą urządzeń pralniczych są sprzęty normalnogabarytowe ładowane od frontu, których wysokość nie przekracza przedziału od 82 do 85 cm, szerokość wynosi zazwyczaj ok. 60 cm, a głębokość, w zależności od modelu, waha się miedzy 51 a 60 cm. Najpopularniejsza ładowność tych urządzeń waha się przedziale od 8 do 10 kg.
Czytaj więcej...
Pralki normalnogabarytowe, zwane też standardowymi, to najpopularniejszy rodzaj tego sprzętu pralniczego. Oprócz standardowych wymiarów wyróżnia je sposób ładowania, a także zróżnicowana pojemność wsadu.
Czytaj więcej...
Pralki automatyczne na przestrzeni ostatnich lat stały się nie tylko urządzeniami do prania, ale też wirowania, odkłaczania, suszenia, a nawet odświeżania tkanin. Wszystkie te udogodnienia zostały opracowane i wdrożone do seryjnej produkcji, aby zaspokoić wciąż rosnące potrzeby użytkowników. Jedną z nowszych innowacji jest tak zwany system automatycznego dozowania. (Fot. Miele)
Czytaj więcej...
Pranie parowe jest techniką prania, która wykorzystuje wytwornicę pary do wtłoczenia jej do bębna. W ten sposób można zarówno prać i odświeżać tkaniny, jak i np. czyścić bęben. Właściwości pary wodnej są nieocenione, dlatego producenci oferujący sprzęt pralniczy sukcesywnie rozszerzają ofertę pralek wyposażonych w funkcje parowe.
Czytaj więcej...
Kompaktowe, czyli jakie? Kompaktowe urządzenia gospodarstwa domowego to takie, które są ponadstandardowo niższe, wyższe lub węższe. Będzie to lodówka o niestandardowej szerokości, pralka, której głębokość pozwoli zmieścić się w wąską łazienkową szczelinę, a także zmywarka, którą możemy postawić na blacie. Wszystkie te urządzenia łączy jeden wspólny mianownik – zmieszczą się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest towarem deficytowym.
Czytaj więcej...
Zamykanie sprzętów gospodarstwa domowego w zabudowie dotyczy już nie tylko piekarnika czy lodówki, ale z powodzeniem przenosi się na sprzęty pralnicze. Dzięki temu pralka, pralkosuszarka czy suszarka automatyczna spełnia swoją funkcję, a przy tym staje się niewidoczna dla otoczenia.
Czytaj więcej...
Pralkosuszarka oszczędza przestrzeń, czas i energię. Modele normalnogabarytowe, a więc o standardowej głębokości, są urządzeniami, które łączą w sobie funkcje prania i suszenia w jednej bryle, zapewniając przy tym dużą pojemność prania i suszenia.
Czytaj więcej...
Pralka do zabudowy? A dlaczego nie! Skoro możemy zabudować lodówkę, aby w pełni zagospodarować przestrzeń w kuchni, to samo możemy zrobić z pralką, tym bardziej że producenci oferują coraz więcej modeli pralek do zabudowy.
Czytaj więcej...
Pralkosuszarki sprawdzą się szczególnie tam, gdzie nie ma miejsca na ustawienie dwóch osobnych urządzeń w postaci pralki i suszarki. Konstrukcja slim, czyli o zmniejszonej głębokości, dodatkowo ułatwia instalację sprzętu, nawet w mniejszych pomieszczeniach.
Czytaj więcej...
To jedna z najstarszych, ale w wielu wypadkach niezastąpionych grup urządzeń pralniczych. Wykorzystywana jest głównie tam, gdzie nie ma dostępu do kanalizacji i podłączenia wody na stałe.
Czytaj więcej...
W pralce standardową metodą aplikacji detergentów jest umieszczenie ich w specjalnej szufladzie lub przegródkach. Jednak praktyczniejszym, wygodniejszym i nowocześniejszym rozwiązaniem jest ich dozowanie za pomocą specjalnych rozwiązań automatycznych i aplikatorów.
Czytaj więcej...
Różnorodne procesy prania i suszenia stosowane w sprzęcie pralniczym wspierane są wieloma dodatkowymi technikami. Do takich należą m.in. funkcje parowe, wykorzystujące wtłaczaną do bębna parę wodną. Początkowo opcja ta dostępna była tylko w modelach profesjonalnych, używanych w pralniach. Sprawdź, jaką pralkę wybrać, aby móc cieszyć się tego typu funkcjonalnością.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket