W ostatnich dwóch latach większy nacisk położono na zastosowanie sztucznej inteligencji w przetwarzania sygnału wideo, aby uzyskać najlepszy obraz z dowolnego źródła i do wyszukiwania treści za pomocą asystenta głosowego.
Czytaj więcej...
Konkurencja między producentami telewizorów sprawia, że co roku wprowadzane są nowe modele telewizorów. Wyboru nie ułatwia fakt, że każdy duży producent wprowadza kilkanaście serii telewizorów o różnych przekątnych i funkcjach, w sumie kilkadziesiąt modeli.
Czytaj więcej...
Telewizory smart TV są już standardem. U wielu producentów telewizory są częścią domowego systemu smart home. Do ich obsługi oprócz standardowego pilota można wykorzystywać aplikacje na smartfony i tablety.
Czytaj więcej...
Producenci telewizyjni najchętniej realizują duże imprezy sportowe. Na obecnym etapie rozwoju telewizji 4K jest to duże wyzwanie techniczne. Najbliższe wydarzenie to FIFA World Cup Russia 2018. Jak i gdzie oglądać piłkarskie zawody, opisujemy w artykule.
Czytaj więcej...
Szereg telewizorów ma w opisie funkcji skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawiają się także Full HD HDR.
Czytaj więcej...
Telewizory smart TV są standardem w segmencie urządzeń ze średniej i wyższej półki. W ostatnich latach mniej powstaje aplikacji, większy nacisk położono na rozwój i obsługę telewizora i wyszukiwanie treści za pomocą asystenta głosowego tworzonego przy zastosowaniu rozwiązań sztucznej inteligencji.
Czytaj więcej...
W tym roku telewizory Samsung jeszcze sprawniej połączą się z urządzeniami mobilnymi. Użytkownicy szybko i łatwo udostępnią treści i otrzymają spersonalizowane rekomendacje.
Czytaj więcej...
Telewizja satelitarna dostarcza największą liczbę kanałów telewizyjnych. Często się zdarza, że w tym samym czasie jest nadawanych kilka programów, które chcielibyśmy nagrać. Najnowszej generacji dekodery DVB-S umożliwiają nagrywanie trzech i oglądanie czwartego. Aby można było zrealizować multinagrywanie, trzeba stosować instalację jednokablową z konwerterem unicable.
Czytaj więcej...
Jesień jest czasem, w którym sprzedaje się najwięcej telewizorów. Przedstawiamy, co najciekawszego zobaczymy w sklepach o tej porze roku.
Czytaj więcej...
Zmiany konstrukcyjne, takie jak HDR, zwiększenie częstotliwości odświeżania obrazu do 120 Hz i przewidywane wprowadzane za kilka lat 8K, w telewizorach Ultra HD/4K i konsolach gier wymuszają zmianę w parametrach łącza HDMI, aby umożliwić przesłanie większej ilości danych. Dlatego rozwijana jest wersja standardu HDMI 2.0. W 2015 i 2016 r. dodano uzupełnienia HDMI 2.0a i HDMI 2.0b, a w styczniu 2017 r. ogłoszono specyfi kację HDMI 2.1.
Czytaj więcej...
To już piąta konferencja poświęcona telewizji hybrydowej, podsumowująca jej rozwój na polskim i zagranicznych rynkach telewizyjnych oraz omawiająca przyszłość HbbTV.
Czytaj więcej...
Technika HDR zmieniła podejście inżynierów do jakości obrazu. Rozdzielczość – parametr obrazu uznawany dotychczas za najważniejszy – stała się jednym z wielu, które mają wpływ na jakość obrazu. Teraz za najważniejszy jest uznawany HDR. W sklepach oprócz telewizorów Ultra HD HDR pojawią się Full HD HDR. Szereg urządzeń ma w swojej nazwie skrót HDR. Czy we wszystkich urządzeniach oznacza on to samo, wyjaśniamy w artykule.
Czytaj więcej...© 2024 InfoMarket