Artykuły

Nawilżone powietrze i aromaterapia

Nawilżone powietrze i aromaterapia – nawilżacze i aromatyzery

2024-01-04

Szczególnie w sezonie grzewczym dokuczliwy jest problem przesuszonego powietrza w domu. Mała wilgotność negatywnie wpływa na nasze funkcjonowanie, zwłaszcza podczas snu. Dlatego warto wyposażyć się w urządzenie, jakim jest nawilżacz. (Fot. Stadler Form)

Czytaj więcej...
Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza w różnych zastosowaniach

2023-01-08

Dbanie o właściwy poziom nawilżenia powietrza ma wpływ na nasze zdrowie. Ma także wpływ na sprzęty domowe, szczególnie drewniane. Zwiększa się oferta u rządzeń przeznaczonych do dużych powierzchni nawet powyżej 100 m2. (Fot. Stadler Form)

Czytaj więcej...
Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza do domu i do pracy

2022-01-09

Okres zimowy to czas, kiedy korzystamy z centralnego ogrzewania, które zmniejsza wilgotność powietrza. Dbanie o właściwy poziom nawilżenia powietrza ma wpływ na nasze zdrowie zmniejsza problemy z gardłem, łagodzi skutki alergii i astmy. Do wyboru mamy nawilżacze parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne, które mogą być ozdobą w pokoju.

Czytaj więcej...
Nawilżacze i aromatyzery -

Nawilżacze i aromatyzery - komfortowe powietrze

2021-01-31

Dbanie o właściwy poziom nawilżenia powietrza ma wpływ na nasze drogi oddechowe, łagodzi skutki alergii i astmy. W dobrze nawilżonym pomieszczeniu lepiej się śpi i odpoczywa. Atrakcyjnym dodatkiem są aromatyzery, rozpylające olejki zapachowe, które mogą leczyć lub tworzyć przyjemny nastrój.

Czytaj więcej...
Mechaniczna filtracja

Mechaniczna filtracja i nawilżanie powietrza

2019-12-02

Sezon jesienno-zimowy to najtrudniejszy okres dla naszego zdrowia, a to z powodu smogu i sezonu grzewczego. Znacząco zmniejsza się wilgotność powietrza w mieszkaniach, co ma wpływ na nasze drogi oddechowe. Suche powietrze powoduje także wzrost ilości szkodliwych ładunków elektrostatycznych.

Czytaj więcej...
Jak dbać

Jak dbać o oczyszczacz i nawilżacz?

2019-09-03

Warto pamiętać o podstawowych zasadach konserwacji oczyszczaczy i nawilżaczy, co zapewni użytkownikom zdrowe powietrze przez wiele lat.

Czytaj więcej...
Parametry techniczne

Parametry techniczne oczyszczaczy i nawilżaczy

2019-09-03

W oczyszczaczach i nawilżaczach warto przenalizować parametry techniczne, które wpływają na ich efektywność, aby na ich podstawie wybrać najlepsze urządzenie do danego zastosowania.

Czytaj więcej...
Najważniejsze rozwiązania techniczne

Najważniejsze rozwiązania techniczne w oczyszczaczach

2019-09-03

Budowa oczyszczaczy jest zróżnicowana w zależności od funkcji, jakie może pełnić dany model. Każdy z dużych producentów wprowadza własne rozwiązania, które są chronione patentami. Oczyszczacze składają się z obudowy, wykonanej najczęściej z wytrzymałego tworzywa, silnika, systemu filtracyjnego, czujników, panelu obsługowego i elektroniki.

Czytaj więcej...
Rodzaje

Rodzaje oczyszczaczy i nawilżaczy

2019-09-03

Na rynku jest wiele rodzajów oczyszczaczy i nawilżaczy, różniących się konstrukcją, zastosowaniem, parametrami i funkcjami. Ich zadaniem jest poprawa jakości powietrza, którym oddychamy w biurze i w domu. Szczególnie jest to istotne dla alergików i astmatyków, którym znacznie mogą poprawić komfort życia.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket