Artykuły

Ubrania do pracy,

Ubrania do pracy, nie tak oczywista podstawa bezpieczeństwa

2022-09-30

Wszelkiego rodzaju rękawice, spodnie, kurtki czy czapki robocze to dziś podstawa wyposażenia profesjonalnego pracownika. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo – unikanie obrażeń wywołanych zadrapaniami, obtarciami, zachlapaniem niebezpiecznymi substancjami czy upadkami. Dobrze dobrana odzież robocza to także świetny sposób na podniesienie wizerunku firmy w oczach zleceniodawców.

Czytaj więcej...
Odzież robocza

Odzież robocza zimą

2021-09-25

Odpowiedni dobór zimowej odzieży roboczej pozwala na zachowanie pełnego komfortu termicznego podczas pracy nawet w niskich temperaturach. Aby łatwo dostosować się do warunków panujących w otoczeniu i zmienności środowiska pracy zaleca się stosowanie tzw. ubioru warstwowego.

Czytaj więcej...
Odzież robocza

Odzież robocza na sezon wiosenno-letni

2021-02-27

 

Odzież do prac w na sezon wiosenno-letni powinna być odporna na warunki pogodowe, a więc chronić od deszczu, wiatru, promieniowania ultrafioletowego oraz zapewniać komfort termiczny. Odzież robocza od tradycyjnej odróżnia się przede wszystkim zastosowanymi materiałami i dodatkami. To właśnie im zawdzięczamy trwałość, łatwość, przewiewność oraz komfort noszenia.

Czytaj więcej...
Dobór odzieży

Dobór odzieży do wykonywanych prac

2020-06-30

Zainteresowanie odzieżą robocza stale rośnie, czego doskonałym przykładem jest wiele firm, które zaczęły ją wprowadzać do oferty. Dla profesjonalistów duże znaczenie mają nie tylko narzędzia, jakimi pracują, ale również to, jak są ubrani. Dobór odpowiedniej odzieży sprawia, że prace przebiegają nie tylko wygodniej, ale i szybciej.

Czytaj więcej...
Bezpieczna praca

Bezpieczna praca z odzieżą roboczą

2019-10-07

Już dawno minęły czasy, gdy odzież robocza stanowiła ekstrawagancję, a obraz fachowca stanowił mężczyzna w wytartych dżinsach i flaneli. Dziś odpowiednia odzież robocza zapewnia nie tylko komfortową i bezpieczną pracę. Przede wszystkim jest niezwykle praktyczna, a dobrze ubrany pracownik to także wizytówka fi rmy.

Czytaj więcej...
Odzież z ogrzewaniem

Odzież z ogrzewaniem

2018-01-19

W zimowej scenerii komfort pracy może zapewnić specjalna odzież wyposażona w ogrzewanie. Zazwyczaj są to kurtki lub kamizelki, w które wszyte są grzałki, zapewniające dodatkowe ogrzewanie w określonych strefach, np. na plecach czy klatce piersiowej.

Czytaj więcej...
Odzież robocza w zimie

Odzież robocza w zimie

2018-01-19

Zima to szczególny okres, kiedy należy zadbać o jakość odzieży roboczej. Jej niewłaściwy dobór wpłynie na bezpieczeństwo pracowników oraz ich zdrowie. Częste choroby to z kolei przestoje w pracy i straty dla firmy.

Czytaj więcej...
Materiały

Materiały i innowacje w odzieży

2017-01-24

Odzież robocza od tradycyjnej odróżnia się przede wszystkim zastosowanymi materiałami. To właśnie im zawdzięczamy trwałość, łatwość czyszczenia czy utrzymywanie ciepła.

Czytaj więcej...
Kategorie środków

Kategorie środków ochrony indywidualnej i normy

2017-01-24

Dyrektywa PPE dokonuje podziału środków ochrony indywidualnej na trzy kategorie ochrony, które zależne są od poziomu ryzyka, na jakie jest narażony pracownik.

Czytaj więcej...
Odzież robocza -

Odzież robocza - różne branże, różne potrzeby

2017-01-24

Nowoczesne elektronarzędzia czy wysokiej klasy akcesoria to elementy, w które firmy inwestują w celu poprawy efektywności pracy i jej komfortu. Oprócz nich jednak warto zwrócić uwagę na wciąż niedocenianą odzież roboczą.

Czytaj więcej...
Determinanty wyboru

Determinanty wyboru właściwej odzieży roboczej

2017-01-24

Wybór odpowiedniej odzieży roboczej nie jest łatwy. Aby był on właściwy, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Co jest najistotniejsze, aby spełniała one oczekiwania?

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket