Artykuły

Wąskie i szerokie

Wąskie i szerokie kuchnie elektryczne, indukcyjne, ceramiczne gazowe oraz z polami mieszanymi

2024-02-24

Mimo zmieniających się trendów klasyczne rozwiązania zawsze będą miały swoich zwolenników. Doskonale potwierdza to funkcjonujący od lat segment rynku związany z kuchniami wolnostojącymi. Urządzenia różnią się zasilaniem płyty, która może być ceramiczna, indukcyjna, gazowa, a także z polami mieszanymi. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Preparaty

Preparaty do konserwacji domowych sprzętów

2023-10-02

Niezależnie od tego, czy dotyczy to lodówki, pralki, zmywarki, piekarnika, płyty, okapu, mikrofalówki czy zlewozmywaka – każde z tych urządzeń wymaga okresowej i prawidłowej pielęgnacji. Ważne, aby wykorzystywać do tego skuteczne i bezpieczne detergenty. (Fot. Miele)

Czytaj więcej...
Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący retro i vintage

2023-05-06

Kuchnie utrzymane w stylistyce retro, vintage, a nawet loftowej nieustająco cieszą się dużą popularnością, tak wśród architektów i projektantów, jak i ostatecznych użytkowników. To za sprawą przytulnej kolorystyki i ponadczasowości. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Kuchnie gazowe i z polami mieszanymi

Kuchnie gazowe i z polami mieszanymi

2023-04-07

Kuchnie gazowe i z polami mieszanymi cieszą się coraz większą popularnością. To z uwagi na energooszczędność oraz możliwość korzystania z dwóch różnych źródeł zasilania. Te konstrukcje są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkowników i wciąż rosnące ceny energii elektrycznej. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Kolorowe

Kolorowe serie wzornicze

2023-04-03

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego już dawno dostrzegli potrzebę rozmaitego wybarwienia urządzeń. Różnobarwna kolorystyka obejmuje nie tylko pojedyncze sprzęty, które w połączeniu z subtelnymi dodatkami kuchennymi tworzą interesującą, funkcjonalną i personalizowaną całość, ale nierzadko całe serie wzornicze. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Kuchnie wolnostojące z płytą ceramiczną

Kuchnie wolnostojące z płytą ceramiczną

2023-03-03

Płyty ceramiczne, podobnie jak konstrukcje indukcyjne, kryją w sobie wiele zalet. Tym, co najbardziej zauważalne, jest ich płaska i gładka powierzchnia, która zapewnia łatwe i szybkie czyszczenie, również rozlanych w trakcie gotowania potraw. Płyty ceramiczne, spośród dostępnych na rynku typów płyt elektrycznych, są najmniej wymagające pod względem potrzebnych naczyń. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Wolnostojące kuchnie elektryczne

Wolnostojące kuchnie elektryczne z płytą indukcyjną

2023-02-05

Kuchnie indukcyjne to nowoczesne konstrukcje w całości zasilane energią elektryczną. Do dyspozycji użytkownika są, zamknięte w jednej obudowie, funkcjonalny piekarnik i płyta – wyposażona zwykle w cztery strefy z polami indukcyjnymi, a niekiedy również strefy łączone, na których możemy wygodnie ustawić duże garnki. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Wolnostojące kuchnie wielkogabarytowe

Wolnostojące kuchnie wielkogabarytowe

2023-01-04

Duże kuchnie wolnostojące zapewniają przede wszystkim większą swobodę gotowania. Pozwalają nie tylko na przygotowanie większej liczby potraw w tym samym czasie, ale również w naczyniach o zróżnicowanej wielkości.

Czytaj więcej...
Ponadczasowy wzorniczo

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący retro i vintage

2022-11-29

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego, również tych wolnostojących, nie zapominają o użytkownikach, którzy urządzają swoje kuchnie w stylu rustykalnym, vintage czy też retro. Utrzymane w tej stylistyce modele rozmaitych sprzętów, poza pięknym wyglądem i solidnym wykonaniem, są równie praktyczne i funkcjonalne, jak te klasyczne bądź łączące różne style i epoki z teraźniejszością. (Fot. Vestfrost)

Czytaj więcej...
Ponadczasowe i stylowe

Ponadczasowe i stylowe linie wzornicze retro i vintage

2022-10-31

Kuchnie utrzymane w stylistyce retro, vintage, a nawet loftowej to coraz chętniej urządzane wnętrza. To za sprawą przytulnej kolorystyki i ponadczasowości. Taka kuchnia sprawia, że czujemy się w niej niczym w domku na wsi. Co więcej, kuchnia w stylu retro nie wyklucza dopełnienia aranżacji nowoczesnym sprzętem AGD. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Środki do czyszczenia i konserwacji

Środki do czyszczenia i konserwacji AGD oraz zlewozmywaków

2022-08-03

Wykorzystując odpowiednie środki czystości, zwłaszcza takie, które są przeznaczone do określonych typów sprzętów oraz materiałów, z jakich zostały wykonane, możemy znacznie przedłużyć nie tylko ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim prawidłowe działanie.

Czytaj więcej...
Kuchnie gazowe

Kuchnie gazowe i z polami mieszanymi

2022-04-05

Wśród kuchni wolnostojących ciekawym rozwiązaniem są modele wyposażone w pola mieszane. Taka konstrukcja sprawia, że kuchenka może być zasilana zarówno gazem, jak i energią elektryczną. Z praktycznego punktu widzenia jest to odpowiedź na zmieniające się potrzeby. Co więcej, w razie braku zasilania elektrycznego wciąż możemy gotować, zasilając płytę gazem.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket