Artykuły

Soundbary i zestawy audio

Soundbary i zestawy audio do telewizorów

2024-01-26

Sezon zimowy sprzyja oglądaniu filmów. Kupując telewizor, warto pomyśleć o soundbarze, szczególnie jeśli jesteśmy amatorami filmów, których dźwięk jest nagrywany w formatach Dolby Atmos czy DTS:X. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery do telewizorów i monitorów

2023-08-31

Tańsze telewizory i monitory komputerowe mają słaby system dźwiękowy, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby poprawić dźwięk z obu źródeł, warto skorzystać z soundbara w wersji z subwooferem lub bez niego. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane. (Fot. LG)

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery siła emocji

2022-08-27

Tańsze telewizory są pozbawione niskich tonów, ponieważ płaski ekran utrudnia instalację dużych głośników. Aby w pełni ciszyć się pełnym pasmem audio warto zainstalować soundbar z subwooferem. Ich konstrukcje i ceny są bardzo zróżnicowane piszemy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Czytaj więcej...
Soundbary i subwoofery

Soundbary i subwoofery w domowym systemie audio

2021-06-24

Dobrze wyposażony soundbar, zwłaszcza w połączeniu z subwooferem, może być doskonałą alternatywą nie tylko dla zestawu stereo, ale nawet dla kina domowego. Najbardziej zaawansowane modele obsługują systemy surround, takie jak Dolby Atmos czy DTS:X. To właśnie w konfiguracji wielokanałowej nie subwoofer zestawu audio może pokazać pełnię swoich możliwości, choćby wspomagając odtwarzanie efektów dźwiękowych podczas oglądania filmów czy seriali.

Czytaj więcej...
Czy soundbar może

Czy soundbar może zastąpić kino domowe?

2020-04-28

Popularność soundbarów nie słabnie. Niektórzy specjaliści twierdzą nawet, że soundbary mogą wkrótce zastąpić kina domowe. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza że na rynku pojawia się coraz więcej modeli obsługujących również zawansowane tryby czy systemy dźwięku przestrzennego, takie jak np. Dolby Atmos, znany z rozbudowanych systemów kinowych, a jeszcze kilka lat temu wykorzystywany tylko w profesjonalnych salach kinowych. (Fot. TCL)

Czytaj więcej...
Bezprzewodowa muzyka w całym domu

Bezprzewodowa muzyka w całym domu

2020-02-24

Elastyczność konfiguracji bezprzewodowych systemów multiroom sprawia, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie rośnie. Dowodem tego jest chociażby coraz większa oferta modeli, w oparciu o które w domowym nagłośnieniu można stworzyć rozmaite strefy i podstrefy. Urządzenia wykorzystywane w poszczególnych pomieszczeniach mogą być zarówno monofoniczne, stereofoniczne, jak i wielokanałowe. 

Czytaj więcej...
Soundbary z Dolby Atmos

Soundbary z Dolby Atmos i nie tylko

2019-05-28

Soundbary na dobre rozgościły się w naszych domach. Rosnąca popularność tych urządzeń to wynik kilku czynników. Przede wszystkim soundbar to dziś już nie tylko dodatek do telewizora, ale też sprzęt, który z powodzeniem może zastąpić inne urządzenia audio. Także jakość brzmienia, jaką oferują soundbary, dla wielu może być pozytywnym zaskoczeniem.

Czytaj więcej...
Dźwięk przestrzenny z soundbara

Dźwięk przestrzenny z soundbara

2016-08-23

Soundbar aktywny, mimo że jest to zwarta, jednokolumnowa konstrukcja, jest w stanie obsługiwać różnorodne dekodery dźwięku przestrzennego, podobnie jak ma to miejsce w wypadku zestawów kina domowego.

Czytaj więcej...
Soundbar

Soundbar czy kino domowe

2016-08-23

Kupując sprzęt audio do nagłośnienia dźwięku z telewizora, wielu użytkowników z pewnością zadaje sobie pytanie, czy wybrać soundbar, speakerbar, zestaw kina domowego, a może wystarczy stereofoniczny system audio, np. wyposażony w odtwarzacz DVD lub Blu-ray.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket