Artykuły

Telewizory Mini LED i OLED

Telewizory Mini LED i OLED najlepsze do kina domowego

2022-03-02

Według testów za najlepsze do kina domowego uważane są telewizory z wyświetlaczami OLED. Konkurują z nimi modele mini-LED, których oferta się stale zwiększa. Klienci doceniają, że jakość obrazu i dźwięku na dużym ekranie oraz emocje są jak w kinie. To ostatni moment, aby jeszcze kupić modele z 2021 r. w atrakcyjnej cenie.

Czytaj więcej...
Wielkoformatowe telewizory

Wielkoformatowe telewizory – nie tylko kino w domu

2021-11-28

W Polsce popyt na duże ekrany stale rośnie. W tym roku wzrosła dynamika sprzedaży telewizorów większych niż 65 cali. Nowym graczem na rynku dużych formatów są odbiorniki TV z wyświetlaczem LCD mini-LED.  

Czytaj więcej...
Telewizor

Telewizor z Android TV czy smart TV?

2021-10-21

Każdy liczący się na rynku producent ma w ofercie telewizory sygnowane przydomkiem „smart” z platformą do zarządzania multimediami. Muszą one sprostać wymaganiom szybko rozwijającym się multimediom, aby jak najszybciej użytkownik mógł dotrzeć do poszukiwanych treści wideo.

Czytaj więcej...
Telewizory i monitory 8K

Telewizory i monitory 8K – czy warto kupić?

2021-09-23

Topowymi urządzeniami wideo są telewizory 8K Ultra HD, a powoli zwiększa się oferta monitorów 8K Ultra HD. Duże ekrany i największa ich rozdzielczość to doskonale kino domowe, a także nowe wrażenia przy odtwarzaniu gier. W telewizorach i monitorach 8K Ultra HD znajdziemy najnowszej generacji ekrany i układy przetwarzania obrazu i dźwięku przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej...
Parametry telewizora i dekodera,

Parametry telewizora i dekodera, które są ważne?

2021-08-27

Przy wyborze telewizora i dekodera warto przeprowadzić analizę jego parametrów, jako pierwszy krok do wybrania najlepszego modelu. W telewizorach dotyczy ona przede wszystkim wyświetlacza i urządzeń współpracujących z telewizorem. W odbiornikach DVB-S, DVB-T ważne są dekodery sygnałów audio i wideo.  

Czytaj więcej...
Wyświetlacze

Wyświetlacze do gier wideo

2021-07-25

Konsole i komputery gamingowe stawiają przed monitorami specyficzne wymagania. Mają one zapewnić przede wszystkim płynną rozgrywkę. Oprócz tego ważne są obsługa dużej rozdzielczości, szerokiej palety barw i treści HDR.

Czytaj więcej...
Jaki telewizor

Jaki telewizor do oglądania sportu?

2021-06-24

W tym roku odbywają się dwie duże imprezy sportowe: trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2020 i olimpiada w Tokio. Euro 2020 można oglądać w jakości 4K na kanale TVP 4K w telewizji naziemnej DVB-T2. W artykule wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy wyborze telewizora do oglądania sportu w zależności od budżetu, jakim dysponujemy.

Czytaj więcej...
Sport

Sport na platformach cyfrowych

2021-05-21

Wśród kanałów telewizyjnych nadawanych na żywo sport przyciąga najwięcej widzów. Oglądanie transmisji sportowych z największych imprez odbywających się na stadionach lekkoatletycznych, boiskach piłkarskich, kortach tenisowych, które śledzą miliony ludzi przed telewizorami, wyzwala największe emocje.

Czytaj więcej...
Telewizja naziemna DVB-T

Telewizja naziemna DVB-T – lepszy obraz i dźwięk

2021-04-25

Telewizja naziemna cały czas się rozwija, a nowe rozwiązania sprawiają, że otrzymuje nowe funkcje. Już w połowie przyszłego roku (czerwiec 2022 r.) telewizja naziemna będzie nadawana z wykorzystaniem nowego standardu: DVB-T2/HEVC.

Czytaj więcej...
Gramy

Gramy na dużym ekranie

2021-03-18

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Spopularyzował je także Android TV dzięki łatwemu dostępowi do aplikacji z grami. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są zbliżone do monitorów gamingowych.

Czytaj więcej...
Wybieramy telewizor

Wybieramy telewizor ze sztuczną inteligencją

2021-02-27

Sztuczna inteligencja znalazła zastosowanie w wielu rodzajach sprzętu RTV i AGD. Coraz więcej jest telewizorów, w których algorytmy AI są wykorzystywane do przetwarzania sygnału audio-wideo. Popularne jest wyszukiwanie treści za pomocą asystenta głosowego.

Czytaj więcej...
Najważniejsze trendy

Najważniejsze trendy w telewizorach na 2021 rok

2021-01-25

Rozpoczynający się rok przyniesie kilka premier konsumenckich telewizorów z nowym podświetleniem mini-LED, już wersji konsumenckiej. Wzrośnie znaczenie wykorzystania sztucznej inteligencji w przetwarzaniu obrazu i dźwięku.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket