Artykuły

Gramy

Gramy na dużym ekranie

2021-03-18

Gry komputerowe stanowiły zawsze doskonałą rozrywkę. Spopularyzował je także Android TV dzięki łatwemu dostępowi do aplikacji z grami. Coraz doskonalsze efekty specjalne i grafika zachęcają do grania na dużym ekranie telewizorów Ultra HD 4K, których wyposażenie i specyfikacja są zbliżone do monitorów gamingowych.

Czytaj więcej...
Dyski SSD z interfejsem PCIe 4.0

Dyski SSD z interfejsem PCIe 4.0 i nie tylko

2021-02-27

Swoją ogromną popularność dyski SSD zawdzięczają przede wszystkim oferowanej wydajności i coraz przystępniejszej cenie. Nośniki o pojemności ok. 500 GB spełnią oczekiwania większości użytkowników biurowych, podczas gdy pojemności 1 i 2 TB są często wybierane przez graczy i profesjonalistów.

Czytaj więcej...
Opaski fitness i smartwatche

Opaski fitness i smartwatche – do sportu i nie tylko

2021-01-25

Monitorowanie treningów i codziennej aktywności znacznie ułatwia zadbanie o dobrą formę. W tym celu możemy wykorzystać tzw. wearables, czyli urządzenia ubieralne. Są to na przykład smartbandy i smartwatche, czyli opaski i zegarki komunikujące się bezprzewodowo ze smartfonem.

Czytaj więcej...
Komfortowa praca z

Komfortowa praca z komputerami przenośnymi

2020-12-07

Miniaturyzacja komputerów przenośnych i obecność takich kategorii sprzętu jak ultrabooki przyniosły szereg korzyści użytkownikom. Komputery są lżejsze i cieńsze oraz działają dłużej na baterii, a ich transport jest wygodniejszy. Jednak miniaturyzacja ma swoje konsekwencje.

Czytaj więcej...
Nowości i trendy

Nowości i trendy na rynku smartfonów

2020-10-15

Segment smartfonów rozwija się niezwykle dynamicznie. Choć urządzenia flagowe są coraz wydajniejsze i oferują bezkompromisowe parametry, to największy postęp dokonuje się w średniej i niskiej półce cenowej.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Operatorzy multimedialni

Operatorzy multimedialni w dobie pandemii

2020-10-14

Firmy Canal+ i Cyfrowy Polsat działają stabilnie w czasie pandemii, dzięki zwiększonym przychodom z serwisów VoD. Wprowadzają nowe produkty np. aplikacje internetowe, w planach są dekodery, które mają przyciągnąć widzów do telewizji na żywo i wideo na życzenie. Rozpoczęły nową działalność w takich dziedzinach jak fotowoltaika i 5G.

Czytaj więcej...
Innowacje

Innowacje w dyskach SSD

2020-08-19

Zwłaszcza w przypadku komputerów mobilnych dyski SSD są już w zasadzie powszechnie stosowanym nośnikiem. To zasługa rosnącej wydajności oraz spadku cen, który przyczynia się do wzrostu dostępności. Wynikają one oczywiście z coraz efektywniejszego procesu produkcyjnego.

Czytaj więcej...
Rewolucja w gospodarce

Rewolucja w gospodarce i rozrywce coraz bliżej

2020-08-19

Od 1992 r., kiedy powstała telefonia komórkowa w Polsce, telekomunikacja przechodzi dynamiczny rozwój. Postęp i rozwój gospodarki są zależne od rozwoju sieci telekomunikacyjnych. Dzięki technice 5G pojawią się nowe zastosowania, w tym coraz większe wykorzystanie Internetu rzeczy (IoT).

Czytaj więcej...
Standardy zasilania

Standardy zasilania urządzeń mobilnych

2020-06-26

Ostatnie lata doprowadziły do pewnej unifikacji w zakresie zasilania komputerów, smartfonów, tabletów i innych sprzętów mobilnych. Dla klientów to duża zaleta, ponieważ przy pomocy jednej ładowarki możliwe jest ładowanie kilku różnych urządzeń.

Czytaj więcej...
Bezpieczne przechowywanie

Bezpieczne przechowywanie danych

2020-04-28

Popularnym powiedzeniem jest to, że użytkowników komputerów dzielimy na tych, którzy nie robią kopii zapasowych, i tych, którzy będą je robić. Utrata ważnych danych może dotknąć każdego z nas. Dlatego radzimy, jak się przed nią chronić, wybierając odpowiedni sprzęt.

Czytaj więcej...
Bezpieczeństwo użytkowania

Bezpieczeństwo użytkowania e-pojazdów

2020-04-27

Niektóre urządzenia transportu osobistego mogą rozwijać naprawdę imponującą prędkość. Dlatego przy ich wykorzystaniu tak ważne są dobre praktyki bezpieczeństwa. Co jednak istotne, dotyczą one nie tylko poruszania się pojazdami elektrycznymi, ale również czynności eksploatacyjnych. (Fot. Telestar)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket