Artykuły

Automatyczne odkurzanie i mopowanie

Automatyczne odkurzanie i mopowanie – inteligentne roboty sprzątające

2024-03-05

Nie da się ukryć, że roboty sprzątające już dawno przestały być ekstrawaganckim gadżetem. Dziś to w pełni dojrzała kategoria produktowa z funkcjonalnymi urządzeniami, codziennie wyręczającymi nas w żmudnych domowych obowiązkach. Można stwierdzić, że to najbardziej zaawansowane urządzenia smart w naszych domach. (Fot. iRobot)

Czytaj więcej...
Odkurzają i mopują

Odkurzają i mopują – roboty sprzątające

2023-03-07

Od dawna roboty sprzątające nie są już ciekawostką, a urządzeniami realnie pomagającymi w domowych porządkach. Sama tylko marka iRobot przez okres swojej działalności na polskim rynku dostarczyła ponad 800 tys. tego typu produktów. Wprowadzenie in nowacyjnych rozwiązań, takich jak rozpoznawanie i identyfikacja obiektów czy „inteligentne” mopowanie powierzchni z funkcją wykrywania dywanów, niezmiennie od lat wyznacza trendy w branży. (Fot. iRobot)

Czytaj więcej...
Coraz bardziej automatyczne

Coraz bardziej automatyczne – roboty sprzątające

2022-03-13

Rynek robotów sprzątających rozwija się bardzo dynamicznie. Urządzenia te stają się coraz bardziej samodzielne. Jest to zasługa stosowania w najlepszych modelach robotów, zaawansowanych systemów sztucznej inteligencji, wykrywających obiekty i potrafiących je rozróżniać.

Czytaj więcej...
Zapomnij o porządkach

Zapomnij o porządkach – roboty sprzątające

2020-12-31

Pod koniec ubiegłego roku wartość rynku robotów sprzątających w Polsce wynosiła ok. 400 mln zł, co stanowi 25 proc. całego rynku odkurzaczy w ujęciu wartościowym. Roboty coraz częściej goszczą w polskich domach, na co wpłynęła też pandemia.

Czytaj więcej...
Konserwacja

Konserwacja robotów sprzątających

2020-05-03

W wypadku robotów sprzątających wszelkiego rodzaju porady serwisowe tak naprawdę głównie ograniczają się do prawidłowego użytkowania. Roboty nie są tak skomplikowane w eksploatacji i konserwacji – najważniejsza jest właściwa obsługa. (Fot. iRobot)

Czytaj więcej...
Ważne

Ważne parametry techniczne

2020-05-03

Jak każde urządzenie elektryczne robot sprzątający charakteryzuje się pewnymi parametrami. pozwalają one na ocenę jego przydatności do konkretnych zastosowań. (Fot. Concept)

Czytaj więcej...
Systemy czyszczące

Systemy czyszczące i nawigacja

2020-05-03

Skuteczność sprzątania za pomocą robota zależy od kilku czynników, które najbardziej wpływają na ten proces. Istotne są takie aspekty jak dobór odpowiedniej techniki sprzątania do rodzaju czyszczonej powierzchni, system nawigacji po pomieszczeniu czy sam napęd oraz wymiary urządzenia (Fot. iRobot)

Czytaj więcej...
Klasyfikacja

Klasyfikacja robotów sprzątających

2020-04-30

Rynek robotów sprzątających jest jednym z najbardziej dynamicznych i rozwijających się. Wciąż pojawiają się na nim nowe marki, które swoimi produktami chcą przyciągnąć klientów pragnących ograniczyć ilość czasu poświęconą na sprzątanie. (Fot. iRobot)

Czytaj więcej...
Innowacyjne

Innowacyjne i „inteligentne” AGD

2019-10-28

Na rynku AGD pojawia się coraz więcej modeli „inteligentnych”. Co to w praktyce oznacza? Tym mianem przyjęło się nazywać te urządzenia, które wyposażane są w moduły komunikacji bezprzewodowej i łączą się zdalnie z użytkownikiem, a dokładniej – jego urządzeniem mobilnym. Jakie funkcje i możliwości ma sprzęt w wersji „smart”?

Czytaj więcej...
Dla...

Dla... wygodnych!

2019-07-08

Alternatywą dla klasycznych odkurzaczy, w pracy których niezbędny jest udział człowieka, są roboty sprzątające. urządzenia te cieszą się coraz większą popularnością.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket