Artykuły

Stereofoniczne

Stereofoniczne zestawy wieżowe

2022-04-28

Zestawy stereo, miniwieże, mikrowieże dzięki prostocie instalacji i konfiguracji, są często i chętnie stosowane w domowym zaciszu. Chociaż ich głównym przeznaczeniem jest słuchanie radia i odtwarzanie muzyki z płyty CD, to można wykorzystać je np. do nagłośnienia dźwięku z telewizora czy komputera.

Czytaj więcej...
Radio

Radio w cyfrowej wersji

2020-12-04

Rosnąca popularność urządzeń pozwalających na odtwarzanie cyfrowej muzyki, w tym także programów radiowych, pokazuje, że przyszłością radiofonii jest radiofonia cyfrowa. Wśród radioodbiorników dostępnych jest wiele modeli umożliwiających odtwarzanie programów, nie tylko tych nadawanych analogowo (FM i AM), ale również cyfrowo – z wykorzystaniem DAB+ czy Internetu.

Czytaj więcej...
Różnorodne urządzenia

Różnorodne urządzenia z tunerem radiowym

2016-12-05

Radio jest jednym z najważniejszych środków masowego przekazu. Choć już nie raz mówiono o tym, że w dobie telewizji i Internetu straci na popularności, to ma się ono świetnie. Potwierdza to chociażby niezwykle zróżnicowany asortyment urządzeń, umożliwiających odtwarzanie stacji radiowych zarówno analogowych, jak i cyfrowych.

Czytaj więcej...
Determinanty

Determinanty dobrego radioodbiornika

2016-10-23

Czym powinien charakteryzować się dobrej jakości radioodbiornik? Z pewnością powinien być wyposażony w odpowiedni do potrzeb użytkownika tuner radiowy. Ważne są ponadto sposób zasilania i wygoda obsługi urządzenia. Nie bez znaczenia pozostaje również wzornictwo radioodbiornika.

Czytaj więcej...
Funkcje i złącza

Funkcje i złącza

2016-10-23

Te niewielkie urządzenia kryją często w sobie mnóstwo ciekawych i praktycznych funkcji i rozwiązań technicznych. Bogaty asortyment radioodtwarzaczy i radioodbiorników dostępnych na rynku sprawia, że w zależności od potrzeb użytkownik może dobrać dokładnie taki model, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Czytaj więcej...
Radiobudzik – małe urządzenie, wiele możliwości

Radiobudzik – małe urządzenie, wiele możliwości

2016-10-23

Radiobudziki mają wiele funkcji i rozwiązań technicznych wykorzystywanych również w radioodbiornikach i radioodtwarzaczach. Oprócz tego na rynku możemy spotkać modele wyposażone w funkcje właściwe głównie dla tej grupy urządzeń.

Czytaj więcej...
Przydatne akcesoria

Przydatne akcesoria

2016-10-23

Do radioodbiorników, radioodtwarzaczy i radiobudzików można nabyć różnorodne akcesoria. Niektóre z nich będą konieczne do poprawnego funkcjonowania tych urządzeń, a niektóre uczynią korzystanie z nich znacznie wygodniejszym.

Czytaj więcej...
Radiofonia DAB+

Radiofonia DAB+

2016-10-23

Dziś stacji radiowych możemy słuchać nie tylko z wykorzystaniem klasycznych tunerów FM czy AM wbudowanych w różnorodne urządzenia audio-wideo. Rozgłośnie radiowe nadają również w Internecie. Coraz większą popularność zdobywa ponadto standard radiofonii cyfrowej DAB+.

Czytaj więcej...
Analogowe tunery radiowe

Analogowe tunery radiowe

2016-08-23

Stacje radiowe nadające sygnał w tradycyjny, analogowy sposób wykorzystują modulacje FM (częstotliwości) i AM (amplitudy).

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket