Artykuły

Intrygujące technicznie,

Intrygujące technicznie, stylowe i praktyczne okapy sufitowe

2024-01-29

Obecnie projektowane okapy kuchenne są tak przemyślane konstrukcyjnie i wzorniczo, żeby jak najtrafniej dobrać je do reszty urządzeń lub do klasycznego stylu i neutralności w kuchni. Przykładem takich konstrukcji są np. okapy sufitowe. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Kompletne

Kompletne linie wzornicze

2023-12-02

Kompletne linie wzornicze urządzeń AGD to z jednej strony praktyczne funkcje, a z drugiej spójność stylistyczna. Najwięksi producenci sprzętów gospodarstwa domowego oferują użytkownikom tego typu rozwiązania. (Fot. Amica)

Czytaj więcej...
Okapy

Okapy na zamówienie

2023-12-01

Okap to jeden z podstawowych sprzętów wyposażenia każdej kuchni. Producenci dwoją się i troją, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania użytkowników w zakresie funkcjonalności, ale też wzornictwa tego urządzenia. Co, jeśli chcemy mieć szczególny okap? Można go przecież wykonać na zamówienie. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Płyty

Płyty z wbudowanymi okapami

2023-11-01

Płyta z wbudowanym okapem sprawdzi się zarówno w małej, jak i dużej kuchni. To oszczędność przestrzeni, ale również czasu i energii. Zintegrowane urządzenia włączają się synchronicznie dokładnie wtedy, kiedy jest taka potrzeba. (Fot. Miele)

Czytaj więcej...
Niewidzialne

Niewidzialne okapy szafkowe

2023-10-02

Modele szafkowe to jedna z najpopularniejszych konstrukcji okapów. Niejednokrotnie zupełnie płaska powierzchnia w tych urządzeniach sprawia, że zabudowany w szafce okap staje się niewidzialny, a tym samym nie zaburza odpowiednio wystylizowanej przestrzeni kuchennej. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Niewidzialne i skuteczne

Niewidzialne i skuteczne okapy nablatowe

2023-07-30

Konstrukcje blatowe to zaawansowane technicznie urządzenia o wyjątkowym, choć charakterystycznym wzornictwie. Ze względu na sposób instalacji mogą pracować stosunkowo cicho, a dzięki odpowiednim silnikom również skutecznie pochłaniać kuchenne opary w absolutnej ciszy. Tego typu urządzenia są nierzadko niewidoczne. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Subtelne wzorniczo i funkcjonalnie wydajne

Subtelne wzorniczo i funkcjonalnie wydajne okapy wyspowe

2023-06-04

Przeglądając ofertę producentów okapów wyspowych, nie sposób pominąć kwestii wzornictwa. Powiedzmy to wprost – wiele oferowanych obecnie modeli to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, najwyższych lotów wzornictwo, doskonałej jakości materiały oraz precyzyjne wykonanie. Co oferują te urządzenia? Sprawdziliśmy. (Fot. Ciarko)

Czytaj więcej...
Kolorowe

Kolorowe serie wzornicze

2023-04-03

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego już dawno dostrzegli potrzebę rozmaitego wybarwienia urządzeń. Różnobarwna kolorystyka obejmuje nie tylko pojedyncze sprzęty, które w połączeniu z subtelnymi dodatkami kuchennymi tworzą interesującą, funkcjonalną i personalizowaną całość, ale nierzadko całe serie wzornicze. (Fot. Gorenje)

Czytaj więcej...
Funkcjonalne i eleganckie okapy

Funkcjonalne i eleganckie okapy przyścienne

2023-03-31

Okap przyścienny, jak wskazuje jego nazwa, montowany jest przy ścianie. Do niedawna składał się zwykle z korpusu i rury odprowadzającej opary kuchenne. Nowoczesne trendy wnętrzarskie sprawiły, że producenci tych sprzętów oferują coraz to wymyślniejsze konstrukcje, które nie tylko skutecznie pochłaniają opary, ale są przy tym wygodne w obsłudze i stają się ozdobą wnętrza. (Fot. Ciarko Design)

Czytaj więcej...
Praktyczne, stylowe i funkcjonalne

Praktyczne, stylowe i funkcjonalne okapy sufitowe

2023-02-01

Okapy sufitowe są szczególnym rodzajem tego sprzętu, ponieważ z jednej strony pełnią funkcję pochłaniacza czy wyciągu, a z drugiej dodatkowego, stylowego oświetlenia przestrzeni kuchennej. Co więcej, doskonale wpisują się w najnowsze trendy projektowe i wzornicze. Wymagają przy tym pewnych przemyśleń i innego spojrzenia na kuchnię, ale za to odwzajemniają się jakością i efektywnością wentylacji, a do tego znakomicie się prezentują. (Fot. Bosch)

Czytaj więcej...
Ponadczasowy wzorniczo

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący retro i vintage

2022-11-29

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego, również tych wolnostojących, nie zapominają o użytkownikach, którzy urządzają swoje kuchnie w stylu rustykalnym, vintage czy też retro. Utrzymane w tej stylistyce modele rozmaitych sprzętów, poza pięknym wyglądem i solidnym wykonaniem, są równie praktyczne i funkcjonalne, jak te klasyczne bądź łączące różne style i epoki z teraźniejszością. (Fot. Vestfrost)

Czytaj więcej...
Nowoczesne

Nowoczesne linie wzornicze

2022-11-29

Nowoczesne, spójne wzornictwo pozwala stworzyć jednolity efekt. Zwykle spójna linia wzornicza ma swoją nazwę, która jest jednocześnie określeniem handlowym. Nierzadko nazwa nawiązuje bezpośrednio do walorów linii i jej autów czy projektanta, który ją stworzył. Polacy coraz chętniej decydują się na takie zestawienie sprzętów. (Fot. Siemens)

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket