Artykuły

Przenośne

Przenośne nośniki pamięci

2023-08-30

Choć coraz więcej danych przechowujemy online, np. w chmurze, nie oznacza to, że powinniśmy całkowicie rezygnować z nośników przenośnych. Dyski czy pendrive’y to wciąż przydatne urządzenia, które pozwalają na zapis danych i bieżącą kontrolę nad nimi. (Fot. Silicon Power)

Czytaj więcej...
Podstawowe

Podstawowe akcesoria gamingowe

2021-10-23

Wymagający gracz nie może obejść się bez odpowiedniego sprzętu. Dlatego na rynku znajdziemy wiele akcesoriów. Do podstawowych należą klawiatury i myszy, niezbędny jest również odpowiedni zestaw słuchawkowy. Zapewni on dobrą komunikację z innymi graczami i spokój domowników.

Czytaj więcej...
Przechowywanie i archiwizacja

Przechowywanie i archiwizacja danych

2021-09-23

Dane często mają dla nas większą wartość niż nośniki, które służą do ich przechowywania. Zwłaszcza osoby często podróżujące powinny zwracać uwagę, jaki sprzęt wykorzystują do archiwizacji plików, tym bardziej jeśli często pracują w trudnych warunkach lub na powietrzu.

Czytaj więcej...
Komfortowa praca z

Komfortowa praca z komputerami przenośnymi

2020-12-07

Miniaturyzacja komputerów przenośnych i obecność takich kategorii sprzętu jak ultrabooki przyniosły szereg korzyści użytkownikom. Komputery są lżejsze i cieńsze oraz działają dłużej na baterii, a ich transport jest wygodniejszy. Jednak miniaturyzacja ma swoje konsekwencje.

Czytaj więcej...
Obraz i dźwięk w

Obraz i dźwięk w grach wideo

2020-10-15

Gry wideo cieszą się coraz większą popularnością. W naszych salonach obok telewizorów goszczą konsole, a laptopy czy komputery gamingowe oferują niespotykane dotąd możliwości. Jednak żeby czerpać pełnię radości z zabawy, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawę stanowi, oczywiście, wyświetlacz – telewizor lub monitor do gier.

Czytaj więcej...
Parametry obrazu

Parametry obrazu - ochrona wzroku i ergonomia pracy

2016-08-04

Monitory to dla użytkowników narzędzia pracy lub rozrywki. Niezależnie od zastosowań zawsze należy jednak zwracać uwagę na takie aspekty jak ochrona zdrowia podczas użytkowania. Wpływają na nią również parametry wyświetlanego obrazu.

Czytaj więcej...
Monitory komputerowe

Monitory komputerowe - klasyfikacja i budowa

2016-08-03

Jeszcze niedawno rynek monitorów komputerowych wydawał się zagrożony z uwagi na rosnącą popularność laptopów i innych urządzeń mobilnych. Użytkownicy nie widzieli konieczności stosowania do nich dodatkowego wyświetlacza.

Czytaj więcej...
Jaki wybrać monitor komputerowy?

Jaki wybrać monitor komputerowy?

2016-08-03

Wybór odpowiedniego monitora komputerowego nie jest zadaniem łatwym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, ile czynników należy przeanalizować.

Czytaj więcej...
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket